Половина ужгородських гідрантів несправні

Кожна секунда на вагу золота, як і кожна крапля води, коли мова йде про пожежу. Однак запасів у спецавтівці пожежників вистачає всього на 5 хвилин роботи. Далі ж у хід іде вода з гідрантів.
 
Однак подекуди в області рятувальникам протипожежне водопостачання – просто не знайти, бо його немає… Питання актуальне у всій області, однак в обласному центрі – нагальне. Тільки вдумайтесь: майже 50 % пожежних гідрантів в Ужгороді – несправні. Це найгірший показник на території держави. Схожа ситуація і в Мукачеві.

Неодноразово пожежники зверталися до представників місцевого самоврядування з проханням відрегулювати ситуацію, однак марно. В ужгородському «Водоканалі» розповідають: у поточному році встановили 4 нові гідранти – на вулицях Можайського та Шумній. Минулоріч замінили 20 пожежних гідрантів.

Однак і справді майже 50% з більше як 400 гідрантів –нині не робочі. І вина тут, стверджує головний інженер КП Михайло Брєжнєв, не тільки утримувачів.

У водоканалі Ужгороду запевняють: намагаються працювати у цьому напрямку, попри кадрові проблеми та відсутність коштів. А поки робота іде звичним темпом, рятувальники фіксують невтішну статистику. Так, протягом 2017 року в області зафіксували збільшення пожеж на 12%. Разом з тим і цей рік для рятувальників розпочався несолодко. Тільки за перші півтора місяці загиблих під час надзвичайних ситуацій на понад 100 % більше, ніж у минулі роки. Варто сподіватися, що ці цифри змусять представників місцевої влади задуматися.