Закарпатці масово оформлюють ID-картки

Впровадження в Україні ID-карток як нового виду документа й досі викликає чимало емоцій. У когось – застереження, у когось – бажання негайно мати новий, сучасний документ. А хтось навпаки – не має жодного бажання щось змінювати.

 

Журналісти «М-Студіо» вирішили дізнатися, чим відрізняються європейські ID-картки від таких звичних для нас паперових паспортів-книжечок, наскільки складна процедура оформлення та чи потрібно кожному її проходити.

У Мукачівській районній ДМС розповідають: охочих змінити звичний паспорт-книжечку на європейську ID-картку в нашому краї справді вистачає. Лише у Кольчинському паспортному центрі щомісяця новий вид документу отримують не менше двохсот людей.

В черзі за новим документом зустріли і противників такого впровадження. Пані Іванна розповідає: оформлює ID-картку виключно через обставини і вже хвилюється, що після її отримання стикнеться з безліччю незручностей. Однак у паспортному центрі заспокоюють: картки впровадили зовсім не для ускладнення життя українцям, а навпаки – аби спростити їхнє спілкування з державними органами.

Варто додати, оформлення та видача ID-картки здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання. Отримати новий документ ви зможете не пізніше, ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети, й не пізніше ніж через 10 робочих днів, якщо документ вам потрібен терміново.