Нижньокоропецька сільська територіальна громада пропонує приєднатися до міської громади Мукачева

Таке рішення одноголосно прийняли на громадських слуханнях в неділю понад 200 мешканців села Нижній Коропець, що межує із Павшинською сільською громадою, яка безпосередньо суміжна з територією Мукачева і ще раніше на зборах села прийняла аналогічне рішення.
 
Таким чином, обидві сільські територіальні громади покроково синхронізують етапи і процедури, передбачені змінами до ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в частині приєднання до міських територіальних громад міст обласного значення, що введені в дію 5 травня 2018 року і є одним із варіантів створення ОТГ. Серед присутніх і виконавчий директор Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Іван Ревтій і консультант з правових питань Асоціації Олег Лукша та інші.

Радник з питань децентралізації Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Володимир Феськов зазначає, що це перше але не останнє рішення на шляху приєднання. Однак воно дало можливість депутатському корпусу та голові села розпочати діалог з містом, коли і на яких умовах відбудеться приєднання.

«Нижній Коропець на обговоренні з громадою, одноголосно прийняв рішення приєднатись до Мукачівської територіальної громади. Я ще не бачив на жодному обговоренні в Закарпатті, таку велику кількість людей. 

Чому приєднання до Мукачева – деталізувати не буду. Місто показує надзвичайні темпи зростання якості послуг і фінансів, має шалений потенціал, і громаду що працює на місто, разом з владою і бізнесом. Місто попереду інших. За перше півріччя надходжень на одного мешканця в 4 рази більше ніж за такими ж показниками в Мукачівському районі (близько 3,5 тис. грн). Все це очевидно нижньокоропчанам, які чи не щодня бувають в місті, працюють там, навчаються», – констатує Володимир Феськов.