Хуст змінюється на очах: невдовзі з’являться ЦНАП, стадіон та оновлений театр (ВІДЕО)

У Хусті продовжує кипіти робота над покращенням інфраструктури.

 

Одночасно тут працюють над багатьма проектами, відтак на численних об’єктах, що відносяться як до виробничої, так до соціальної інфраструктури. Серед найбільших: ЦНАП, міський стадіон «Карпати», обласний театр та заклади освіти, що реконструюватимуть з добудовами.

У першу чергу ведуться роботи на об’єктах, які до кінця року повинні здати в експлуатацію. Найпотужніші серед них ті, які будують з нуля, однак і реконструкція окремих, котра триває чи триватиме не один рік, також варта уваги. До прикладу, ЦНАП вже збудований, а всередині всі роботи завершені. Вже за місяць його планують відкрити. Щодо загальної кошторисної вартості проекту, то це – 4,5 млн. грн. Другий великий об’єкт, де роботи тільки стартують, – обласний театр (колишній районний будинок культури). Вартість реконструкції складе 24 млн. 800 тисяч гривень, при цьому залучать кілька джерел фінансування. За словами міського голови, театр на час ремонту буде зачинено.

Третій потужний об’єкт, на якому вже не перший рік кипить робота – міський стадіон «Карпати». Витратять на нього близько 50-ти мільйонів гривень. Левова частка фінансування припадає на державний бюджет. Наразі тут працюють як на центральному полі, так і на спортивних майданчиках. Виконують роботи із планування майданчика длялегкоатлетичного ядра та бігових доріжок. Разом з тим проходить і асфальтування. На основному футбольному полі монтують систему поливу.

Центральний в’їзд також майже готовий. Доповнить його вигляд надпис та м’ячі з підсвіткою. Щодо центральної трибуни, то старі сидіння демонтовані, металеву конструкцію відновили, відтак залишилось лише встановити сидіння – нові, пластикові. Адмінкорпус теж продовжують приводити до ладу, щоправда, вже за іншим проектом.

Згідно з договором, реконструкцію стадіону мають завершити до кінця року, однак підрядник обіцяє справитися раніше – до кінця літа,якщо не виникне затримок: фінансових та з поставкою будматеріалів. Орієнтовний час відкриття оновленої спортивної арени – вересень.

Втілюють тут й інші проекти. До прикладу, Хустський НВК №1 реконструюють із добудовою під харчоблок. Проектно-кошторисна документаціявже виготовлена, окремі кошти на ці цілі у бюджеті на 2018 рік закладені, каже Хустський міський голова. Загальна кошторисна вартість проекту – близько 6 млн.

Проектом також передбаченні й інші приміщення, в одне з яких планують перевести учнів початкової ланки. А у вивільнених приміщеннях старої будівлі створять додаткові дошкільні групи. У міській раді запевняють, що вже цього року проектпочнуть реалізовувати. До початку нового навчального року збираються замінити дах і на Хустській школі мистецтв. З міської казни витратять на ремонт майже три мільйони гривень.

Триває в місті і ремонт доріг, на окремих міських вулицях мінятимуть й водопроводи, й каналізацію. У переліку вулиць, які передусім каналізуватимуть: Вітрова (колишня Сокача), Коротка, Гайова, Київська, Пилипа Орлика. Адже протяжність їх незначна. Реконструкція ж очисних споруд міста також на черзі, каже міський голова Володимир Кащук.