Працівник тендерного комітету УжНУ обирає переможцем торгів власного сина

Керівництво вишу систематично брутально порушує чинне законодавство, зокрема Закон України “Про запобігання корупції”.

Бульчак В.М.
Фото з відкритих даних соцмережі FB

Це видно на чисельних порушеннях в УжНУ при проведенні тендерів на закупівлі товарів і послуг. Окремі з них скасовуються на вимогу правоохоронних органів, проте досі не доведені до кінця і не передані в суд відповідні розслідування. Тим часом керівництво продовжує оборудки в корисливих інтересах на мільйони гривень.

Зловживання на величезні суми добре описані у ЗМІ. Однак зловживань на менші суми – на десятки тисяч гривень – теж немало.

Як проводиться типовий тендер в УжНУ? Підбирається “своя людина”, через яку обналічують частину державних грошей.

В тендерний комітет УжНУ входить відповідальний працівник адміністративно-господарської частини Бульчак В.М., якому доручено прикрити оборудку з незаконною добудовою 2-х поверхів стоматологічного факультету.

Оголошуються, наприклад, тендери “Роботи по розробленню плану реагування на надзвичайні ситуації ДВНЗ “Ужгородський національний університет” та інструкції з пожежної безпеки для працівників гуртожитків ДВНЗ “Ужгородський національний університет” за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-04-17-002594-a та “Послуги з розробки плану евакуації людей з приміщень будівель та споруд ДВНЗ “Ужгородський національний університет” на випадок пожежі” – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-04-17-002805-a.

В обох випадках бере участь і оголошується переможцем один і той же учасник – ФОП Бульчак О.В., син члена тендерного комітету Бульчака В.М.

Сам же ФОП Бульчак О.В. зареєстрований в студентському гуртожитку № 4 в м. Ужгород, вул. Університетська, 10. Батько голосує, син освоює першого разу понад 30 тис. грн., а другого – 90 тис. грн.

Причому одна схемка – план евакуації з приміщень форматом А-3 – в нього виходить 3 тис. грн.

Абсурдом являється те, що саме в даному випадку, мова йде фактично про ксерокопівання однієї сторінки за 3 тис. гривень, адже плани евакуацій в університеті були і раніше, а заявлене оновлення обійшлося бюджету вишу у “кругленьку” суму.

Ректор УжНУ радо ж підписує з сином свого підлеглого, що в тендерному комітеті, всі документи, але не своєю рукою, а рукою сумнозвісного проректора Рогача О.Я., що за дивовижним збігом обставин – голова того ж тендерного комітету.

Як нам повідомили, проректор Рогач О.Я. недавно придбав собі другий будинок. Перший будинок він задекларував як недобудову, щоб не сплачувати державі належні податки.

Перевіримо, чи не затісний новий будинок для чиновника, що бере активну участь в зловживаннях та оборудках з університетськими грошима. Нагадаємо, що великий резонанс викликала купівля цим проректором дорогої іномарки.