В УжНУ з’явиться амбітна та унікальна спеціальність

Амбітна, сучасна та стратегічно важлива спеціальність, як про неї кажуть самі викладачі, з’явиться на факультеті фізики УжНУ.
 
Біомедична інженерія покликана навчити студентів розробці приладів для створення людських органів. В Україні запит на спеціалістів великий, запит є у сферах медицини та в провідних інститутах. Але вишів, які їх готують, – усього два, УжНУ стане третім. Нову спеціальність на фізичному факультеті запровадять із вересня.

Навчатиме студентів професорсько-викладацький склад біологічного, медичного та фізичного факультетів. Практику будуть проходити в лікарнях краю, Словаччини та Угорщини. База підготовки включає прилади фізфаку.

На експериментальній установці разом зі спектрофотометром вивчають базові фізичні процеси, які проходять в космосі.

На факультеті діє і програма біотехнологій, яку виграли вчені. Тож студенти-біоінженери зможуть комплексно вивчати курс та писати дипломні під час дослідів на основі створеного молодими науковцями сучасного приладу.

Декан фізичного факультету Володимир Лазур каже: на кафедрі квантоелектроніки майже півстоліття успішно проводять досліди з розсіювання заряджених частинок на біомолекулах. Вони входять до складу вітамінів та лікарських препаратів.

Простими словами, кінцева мета – регенерувати людські клітини, це вже вже давно вивчають на Заході. Це спростить та покращить методи лікування складних захворювань.

Для вступу на біоінженерію абітурієнтам потрібні, крім обов’язкових української мови та літератури, сертифікати ЗНО з біології, а також на вибір – математика чи хімія. Поки що запит – 180 студентів, цьогоріч очікують на 45 вступників.

Навчання передбачене тільки на стаціонарі та контракті. Вартість – біля 9 тисяч гривень. За 4 роки навчання студенти отримають диплом бакалавра, за ще два – диплом магістра.