Судова реформа на Закарпатті перейшла до практичного етапу (ВІДЕО)

Два роки тому в Україні стартувала судова реформа.
 
Її основа полягає у так званій перекваліфікації суддів всіх рівнів судових інстанцій. Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Юрій Дору нещодавно приїхав з Києва, де пройшов перший етап кваліфікаційного оцінювання. Під час прес-сніданку, організованого комітетом виборців України, які стежать за реформуванням судової гілки влади, він поділився враженнями від пройдених іспитів.

На тестові завдання суддям надають дві години, а практичне, яке полягає у вивченні справи та винесення по ній рішення, потрібно виконати за п’ять годин. І якщо в першому випадку часу для написання вистачає, то в другому завданні, за словами закарпатського судді, часові рамки обмежені. Більше того – програмне забезпечення, на якому складається іспит, не завжди надійне. Технічний збій, на думку судді, може мати негативні наслідки щодо результатів, зокрема практичного завдання.

Натомість результатами тестового завдання, які були оприлюднені цього ж дня, Юрій Дору залишився задоволеним. До реформи в цілому ж суддя ставиться нейтрально. Каже, є плюси, однак разом із цим завжди знайдуться й свої мінуси.

Наступним етапом перекваліфікації стануть психологічні тести на професійну придатність, а заключним завданням є співбесіда з представниками Вищої кваліфікаційної комісії. Якщо ж суддя не впорався з попереднім завданням, перейти до наступного, згідно з правилами оцінювання, він не може. Це означає, що перекваліфікацію представник Феміди не склав, і дає підстави для його звільнення.