За несплату аліментів будуть звільняти з державної служби

Для батьків-боржників, які злісно ухиляються від сплати аліментів, законодавець передбачив жорстокіші міри для сплати грошей на рахунок дитини.

 

Позбавлення права виїзду за кордон, конфіскація майна, суспільні роботи дали перші результати. Лише за півроку роботи державні виконавці стягнули понад 37 млн. грн. з недобросовісних батьків, розповіла в.о. начальника головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Маріанна Готра.

3 липня Верховна Рада підтримала законопроект щодо посилення захисту прав дитини та її утримання, – так званий «Чужих дітей не буває. Частина 2». Якщо президент його підпише, боржникам «світить» збільшення розміру аліментів. Також мають запрацювати система додаткових фінансових санкцій від 20-50% від суми боргу, якщо він накопичився більше, як за рік, і система автоматичного арешту коштів.

А особи, які йдуть на керівні державні посади, мають пред’явити довідки, що не мають більше як піврічного боргу. Тих, у кого він більш як річний – звільнятимуть. Окрім того, батькам-опікунам полегшується можливість вивезти дитину за кордон – згода батьків, які не платять аліментів більше 6 місяців, вже не потрібна.

Не менше ухиляються від сплати коштів і недобросовісні роботодавці. Майже півмільйона гривень вони перерахували на користь 16 працівників за півроку 2018-го. Також за цей період державні виконавці встигли на кругленьку суму арештувати майно та передати його на реалізацію до Системи електронних торгів. За словами заступника начальника управління ДВС в Закарпатській області Віктора Овчиннікова, Закарпаття за всіма напрямками увійшло в десятку кращих показників роботи органів ДВС. За півроку до державного бюджету стягнуто понад 5 млн. грн. виконавчого збору та ще понад 105 млн в користь юридичних і фізичних осіб та в дохід держбюджету з виконання майже 10-ти тисяч виконавчих документів.