Ректор УжНУ буде допитаний в рамках кримінального провадження щодо корупційного тендеру?

У відповідь на звернення журналістів, начальник Державної фіскальної служби України в Закарпатській області повідомив, що посадові особи Товариства з обмеженою відповідальністю “С-клас” внесли неправдиві відомості до офіційних документів підприємства задля участі в тендері УжНУ.

Не зважаючи на це, ТОВ стало переможцем багатомільйонного підряду в ДВНЗ “УжНУ” з “реконструкції їдальні під стоматологічний факультет університету”.

Саме так проректор УжНУ Рогач О.Я. назвав тендер, згідно з яким переможець повинен був провести ремонтні роботи на стоматфакультеті вишу.

Однак, ознайомлюючись з тендерною документацією, журналісти виявили, що посадові особи УжНУ, разом з представниками ТОВ “С-клас” намагалися викрасти бюджетні кошти вишу, виділивши їх підприємству, за фактично вже давно виконані у минулому роботи.

Згідно з технічним завданням, в УжНУ мали звести 2 додаткові поверхи на стоматологічному факультеті, який знаходиться в мікрорайоні “Бам”.

Однак, за спостереженнями громадськості, зведення вказаних поверхів почалося, та фактично завершилося ще до початку оголошення тендеру. Таким чином, керівництво вишу хотіло виділити майже 8 мільйонів гривень фірмі за частково виконані, за рахунок приватних осіб, роботи.

Цю махінацію виявили в Управлінні захисту економіки в Закарпатській області, та довели цю інформацію до керівництва вишу, після чого тендер було припинено, а переможця було відхилено, нібито через те, що він вчсано не подав якісь документи вже після своєї перемоги на майдачнчику “Prozorro”.

Станом на сьогодні, без жодних дозвільних документів та правових підстав, приватні особи розпачали демонтаж незаконно зведеного поверху на будівлі стоматфакультету.

Згідно з тендерною документацією, учасники повинні були надати вичерпний перелік документів, які б підтверджували наявність досвіду у виконанні подібних робіт, свою кваліфікацію, тощо.

Нагадаємо, що ТОВ “С-клас” – банальна підставна фірма-“бульбашка”, яку зареєстрували пів року тому суто під цей тендер, за адресою Загорська 23, квартира 30, де проживає літня жіночка.

Директор фірми – мешканець села на Хмельниччині, а статутний капітал – 1000 грн. За рішенням тендерного комітету УжНУ – фірма виграє тендер з пропозицією виконати згадувані роботи за 7 324 311,82 гривень.

В ході здійснення професійної діяльності, журналістам вдалося вияснити, що в кабінеті ректора ДВНЗ “УжНУ” Смоланки В.І., відбувалися підробки документації ТОВ “С-клас”, за участі проректора Рогача О.Я.

Так, учасник тендеру повинен був надати перелік трудових угод з майстрами, що підтверджувало б наявність робочого персоналу для виконання таких робіт.

Ознайомившись з переліком трудових угод, журналісти вияснили, що всі вони були виконані 10 січня в м. Ужгород, та підписані однією особою з числа працівників ДВНЗ “УжНУ”.

Таким чином, відбулося службове підроблення документів з метою “протягнути” свою фірму для участі у тендері УжНУ та викрасти кошти за фактично виконані роботи.

ТОВ “С-клас” надало 10-ть повністю ідентичних трудових договорів з нібито своїми майбутніми працівниками. Підписи – фактично однакові.

Журналісти просять працівників прокуратури провести допит згадуваних ремонтників, зазначених в тендерній документації у частині “Трудові договори”, та керівництво вишу з метою вияснення вище згадуваних нюансів.

Як видно з листа ДФС, працівниками податкової поліції встановлено, що посадові особи підприємства внесли неправдиві відомості до офіційних документів, однак, на жаль, не зазначено які самі саме, про що журналісти планують дізнатися вже згодом. Очевидно одне – майже вся документація фірми – фікція, оформлена в органах державної влади, щоб легалізувати своє існування, задля подальшої участі в корупційному тендері керівництва УжНУ.

Матеріали по темі:

Журналісти перевірять фірму, яка виграла багатомільйонний тендер на вже виконані роботи в УжНУ;

З масштабами 8-мільйонної афери в УжНУ ознайомлять керівництво Держархітектури та ДФС;

Управління захисту економіки завадило шахрайству в Ужгородському університеті.