Закарпатська область отримає додатковий маршрут швидкісного потягу “Інтерсіті” сполученням “Київ – Ужгород”

Дедалі гострою проблемою для закарпатців, а також мешканців інших регіонів країни залишається проблема залізничного сполучення населених пунктів області зі столицею України.

 

Хоча останнім часом і вдалось домогтись зміни маршрутів існуючих напрямків з більш функціональною логістикою, яка залучає майже всі міста та смт Закарпаття, однак, що стосується комфорту та швидкості потягів — питання залишається відкритим. Також турбує мешканців і кількість рейсів, яких явно не вистачає, особливо у період відпусток. Також Закарпаття є чи не єдиною областю, до якої не курсує швидкісний потяг Інтерсіті.

Зважаючи на важливість даного питання група народних депутатів  Роберт Горват, Валерій Лунченко та Василь Петьовка звернулись до Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна та в.о. Голови правління ПАТ “Укрзалізниця” Євгена Кравцова з проханням ввести додатковий маршрут швидкісного потягу “Інтерсіті” сполученням “Київ — Ужгород”.

Закарпатська область з кожним днем збільшує свою туристичну та економічну привабливість, запроваджуючи нові галузі туризму (рекреаційний туризм, екстрим туризм, оздоровчий, спортивний, гастрономічний, різноманітні екскурсії, тощо), а також відкриваючи широкий спектр для розвитку українських підприємців.

Також очевидним є географічні переваги розташування регіону біля кордону з чотирма країнами Євросоюзу, що давно відкрило інвестиційний інтерес серйозних закордонних бізнесових корпорацій для вкладення капіталів в різноманітні галузі економіки, який, однак, потребує систематичної підтримки і відповідного заохочення на регіональному і загальнодержавному рівнях.

Зважаючи на зазначену перспективу розвитку, постійне зростання пасажиропотоку зі столицею держави, систематизацію маршрутних перевезень з обласного центру до столиці України, а також технічні можливості, що з’явилися із завершенням будівництва Бескидського двоколійного залізничного тунелю, суттєвою потребою області є запуск швидкісного потягу Інтерсіті за маршрутом “Київ — Ужгород”. Такий швидкісний потяг, завдяки якому суттєво скорочується час перебування в дорозі, вже запроваджено для багатьох обласних центрів. Вже набутий відповідний досвід експлуатації таких сучасних потягів.

Вирішення порушеного питання дозволить не тільки задовольнити потребу українців у більш комфортних та швидких подорожах країною, але й отримати додаткові надходження від перевезень до бюджету країни”, – йдеться у зверненні народних депутатів.