Закарпатські нардепи шукають нові можливості для розвитку та фінансової спроможності громад

Про це на своїй офіційній сторінці в соцмережі FB повідомив закарпатський народний депутат Роберт Горват.

Прес-служба народного депутата оприлюднила інформацію про роботу закарпатських нардепів в напрямку вирішення питання щодо зарахування до місцевих бюджетів рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин:

«Нові джерела прибутків для місцевих бюджетів – нові можливості для розвитку та фінансової спроможності громад. І робота над створенням таких можливостей не припиняється.

Так, нещодавно ми з Валерієм Лунченко та Василем Петьовкою у відповідь на наш запит, отримали підтвердження від Міністерства фінансів України, про те, що питання зарахування 5% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення до місцевих бюджетів знаходиться на порядку денному Уряду і має бути враховане при підготовці проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”.

Нещодавно я вже писав про те, що станом на сьогодні місцеві бюджети мають можливість отримувати додаткові надходження у вигляді 5% рентної плати за користування надрами для видобування лише нафти, природного газу та газового конденсату. Власне, це стало можливим завдяки законопроекту мого співавторства – №3038, котрий був ухвалений у грудні 2016 року. Однак плата за видобуток решти корисних копалин загальнодержавного значення, яких насправді – більшість, все ще до місцевих бюджетів не потрапляє.

Саме тому зараз працюємо над вирішенням цього питання і, сподіваюся, вже з наступного року надамо громадам на місцях більше можливостей для наповнення бюджетів і, відповідно, подальшого росту і розвитку» – зазначив Горват Роберт.

З депутатським запитом можна ознайомитися за посиланням.