Голова Ужгородської районної ради спростував інформацію про об’єднання дитячих шкіл мистецтв

Сьогодні голова Закарпатської ОДА звернувся до керівництва та депутатського корпусу Ужгородської районної ради з пропозицією терміново зняти з розгляду найближчої сесії проект рішення «Про утворення Комунального закладу Ужгородської районної ради «Ужгородська районна дитяча школа мистецтв».

 

Цей проект нібито передбачає ліквідацію чотирьох дитячих шкіл та створення на їх основі одного комунального закладу – Ужгородської районної дитячої школи мистецтв.

Пізніше голова Ужгородської районної ради Руслан Чорнак на своїй сторінці в соцмережі FB розповів про реальну ситуацію довкола оприлюдненої інформації:

Хотів би звернутися до працівників Середнянської, Коритнянської, Тарнівецької та Малодобронської дитячих шкіл мистецтв, вихованців та батьків, а також до всіх небайдужих жителів району!

Сьогодні Ужгородщиною (навіть у соцмережах) почали ширитися чутки, що начебто депутати Ужгородської районної ради, разом з головою ради (тобто мною), намагаються об’єднати чотири дитячі школи мистецтв в одну – Ужгородську районну дитячу школу мистецтв, тим самим звільнити педагогічних працівників, і залишити дітей без можливості навчатися у гуртках. Така неправдива історія дійшла вже навіть до губернатора Геннадія Москаля, чим його введено в оману.

Тут все з точністю, але навпаки. Як відомо, у жовтні 2017 року на Ужгородщині утворилася Баранинська об’єднана територіальна громада. На території громади, а саме у Великих Лазах, діє Ужгородський районний центр дитячої творчості (зверніть увагу – Ужгородський районний центр).

Де-юре, заклад є районним, де-факто, – ні. Оскільки з 1 січня 2018 року Баранинська об’єднана територіальна громада відділилася від Ужгородського району і має свій бюджет, відповідно заклади, які знаходяться на території громади, у тому числі заклади позашкільної освіти, повинні фінансуватися з бюджету громади. Натомість маємо ситуацію, коли районний центр дитячої творчості у Великих Лазах досі фінансується за рахунок коштів районного бюджету. Відрадно, що відділення вищезгаданих дитячих шкіл мистецтв також фінансуються з районної казни, а не з бюджету об’єднаної громади.

Саме це стало приводом до створення Комунального закладу «Ужгородська районна дитяча школа мистецтва». Така думка прозвучала на засіданні спільної комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту із директорами дитячих шкіл мистецтв. Я, як голова ради зазначив, що маємо намір реорганізувати дитячі школи мистецтв, створивши єдиний Комунальний заклад Ужгородської районної ради «Ужгородська районна дитяча школа мистецтв».

Середнянська, Малодобронська, Коритнянська та Тарнівецька дитячі школи мистецтв стануть її філіями. Тут кожен повинен був зрозуміти, що ніхто не намагається звільнити, чи якимось іншим чином «вигнати» на вулицю педпрацівників закладів, а тим більше залишати дітей без позашкільної освіти. Навпаки, районна рада всіляко намагається підтримувати розвиток культури, молоді, спорту, і робитиме це й надалі.

Доказом таких слів слугує розвиток дитячо-юнацької спортивної школи: за останні два роки у школі з’явилися 5 додаткових секцій (всього їх є 9), вихованці школи досягають неабияких успіхів та результатів на змаганнях не лише в Україні, а й делеко за її межами. Фінансування спортивної школи збільшилося з 1,3 млн. на рік до 5, а це майже у п’ять разів.

Тож районна влада, разом з депутатським корпусом, докладали і продовжуватимуть докладати максимальних зусиль для всебічного розвитку підростьаючого покоління району. До того ж, вихованці дитячо-юнацької спортивної школи мають змогу займатися плаванням, фехтуванням, волейболом та іншими видами спорту в сучасному спортивному комплексі. Аналогічними досягненнями не може похизуватися жоден район нашої області.

Не можливо не згадати й про те, що Ужгородський район єдиний на Закарпатті, де учні 1-4 класів загальноосвітніх шкіл харчуються на безоплатній основі.

Якщо вже говорити про культуру, то тут теж зроблено чимало: понад 10 колективів художньої самодіяльності отримали нові костюми, у закладах культури проводяться ремонти, закуповуються нові меблі. Вихованці закладів культури беруть участь у культурно-мистецьких виступах за межами нашої Батьківщини.

Жоден процес реорганізації на Ужгородщині ніколи не викликав одностайних думок. Особливо негативно це проявлялося з боку політичних опонентів, і розцінювалося як «злий умисел». Районна рада вже проходила подібний шлях, коли проводилася процедура реорганізації комунального закладу «Ужгородська районна лікарня».

Які тільки чутки не ходили у той час: і про те, що начебто районна влада намагатиметься позвільняти медичних працівників, і про неналежну якість надання медичних послуг, тощо. Що ми маємо? Сьогодні ми маємо збережений, з трьох колишніх районних лікарень, медичний колектив, постійно виділяються кошти з районного бюджету для придбання медичного обладнання, здійснення хоч мінімальних, але ремонтних робіт, тощо. Тільки у цьому році для проведення ремонту в лікарні з районного бюджету виділено понад 20 млн.гривень.

Прикладів покращення кожної з галузей можна наводити багато, проте кожен дає оцінку владі з свого боку, і має на це повне право.

На сьогодні проект рішення знятий з порядку денного сесії для надання додаткових роз’яснень зацікавленим особам. Кожен охочий може звернутися до мене за будь-якою інформацією. Я завжди готовий до діалогу!

Наостанок хотів би також сказати, що прийнняття подібного рішення не є забаганкою депутатів, чи окремо голови районної ради, а вимогою Бюджетного кодексу України та Закону України “Про добровільне об’єднання громад” – зазначив Руслан Васильович.