Чотири пляжі в Мукачеві визнані небезпечними для здоров’я

Погода цього літа дивує – від злив до спеки. Тим не менше, літо вже розпочалося, а відповідно – і купальний сезон. Якщо нема облаштованих місць для відпочинку – люди самотужки створюють такі.
 
Офіційного пляжу у Мукачеві немає, хоча створити його влада обіцяла вже давно. Шкода тільки, що навіть за його наявності купатися на чотирьох пляжах Мукачева небезпечно, зазначають у Міністерстві охорони здоров’я України. Вода кишить лактопозитивними кишковими паличками.

Питання офіційного пляжу у місті Мукачеві болюче для багатьох містян. Створення достойного місця для відпочинку вже неодноразово обговорювали у Мукачівській міській раді. У лютому на сторінці “Мукачево live” у фейсбуці Олег Казибрід повідомив про подану пропозицію щодо відновлення міського пляжу. До питання відпочинкової зони повернулися знову у березні. На сторінці оприлюднили коментар з цього приводу Мукачівського міського голови.

І от нарешті на у кінці червня на міському пляжі з’явилися натяки на його оновлення. Та поруч із тим з’являється нова проблема, яка стосується не тільки відпочинку, але й здоров’я мукачівців. Через забруднену воду чимало містян вже давно відмовились від відпочинку на Латориці. Підозри людей небезпідставні, підтвердили у Міністерстві охорони здоров’я України. На Закарпатті небезпечними вважають 6 пляжів. Два на річці Уж – у с. Ворочеве Перечинського району, місце для купання “Дичка”, і в Перечині – місце для купання “Залив”. Та найбільше небезпечних пляжів на річці Латориця у Мукачеві: на вул. Окружній, вул. Валенберга, Парк Перемоги та район монастиря.

Рівень лактопозитивних кишкових паличок у цих районах перевищує норму у 5-6 разів. Серед імовірних наслідків купання у такій воді можуть бути кишково-шлункові розлади, діарея, гастроентерит, а в окремих випадках, особливо у дітей – менінгіт. Ця хвороба дуже небезпечна, адже мова йде про запалення м’якої мозкової оболонки, що покриває головний мозок людини і спинний мозок. Запалення можуть спричинити віруси, бактерії або інші мікроорганізми.

Місцеві ж дітлахи купатися у річці полюбляють. Кажуть, літом іншого вибору не мають – тому що нема куди іти. Про те, що у воді перевищені норми лактопозитивних кишкових палочок, відповідні органи повинні повідомляти, встановлюючи попереджувальні таблички. А от купатися у такій воді чи ні, нехай вирішує кожен особисто.