Зотова Олександра – топ-корупціонер Ужгородської міської ради?

Зотова Олександра Сергіївна – начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради.

В серпні 2016 року, одіозна чиновниця часів Сергія Ратушняка Олександра Зотова незаконно опинилася на керівній посаді в міській архітектурі. В притаманній чиновникам манері, – протизаконно та без будь-яких, підтверджених офіційно, іспитових випробовувань Олександра Сергіївна очолила ДАБК Ужгорода.

Біографія ж цієї відомої особи багата на корупційні діяння.

Прославилася чиновниця тим, що в далекому 2009-му році, будучи цілим в.о. головного архітектора міста, за змовою з групою чиновників, перетворила Ужгород на Шанхай, реалізувавши корупційні схеми керівництва міста по встановленню в центрі Ужгорода малих та великих архітектурних форм, які не мали жодних правових підстав на існування.

Про це детально розповідали у матеріалі ВЗП.

 
Реалізація цієї афери принесла учасникам схеми колосальні 3 мільйони гривень.

Пізніше протиправні дії чиновниці були широко висвітлені в засобах масової інформації, після чого тодішній прокурор міста Ужгорода в грудні 2010 року написав офіційного листа до керівництва міста з проханням звільнити Зотову з займаної посади.

Після тривалого відпуску, одіозна чиновниця знайшла себе в команді Богдана Андрієва.

Для ужгородців не секрет, що за часи нинішньої команди менеджменту міста, наш Ужгород почав зазнавати суттєвих руйнувань своєї історичної автентичності, саме через бездіяльність очолюваного Зотовою відділу.

Перевірку дотримання законодавства з боку ДАБІ пройшов й ініціатор руйнування історичної пам’ятки Ужгорода – Будинку Фунданича. Це територія пам’ятки містобудування місцевого значення Замкова гора та територія історичного ареалу (навіть не беручи до уваги статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини). Про це всебічно розповідали регіональні та Всеукраїнські ЗМІ.


 

“Не помічає” чиновниця і скандального зведення додаткового поверху на будівлі колишнього військового управління по вул. Довженка, 5.


 

Згадувана будівля є об’єктом культурної спадщини, що є частиною пам’ятки містобудування місцевого значення “Малий Галагов” та знаходиться у межах історичного ареалу.

Нещодавно, в травні місяці, в Ужгороді повідомляли про незаконну забудову в приватному секторі на вулиці Перемоги. Згідно з документами, повинні були бути зведеними два спарені котеджі не вищі 4 поверхів, а по факту – 6. Тут відділ Зотової хоч і заявляв для преси про незаконні дії забудовника, але по факту – продовжив легалізувати багатоповерхівку.


 
А це сумнозвісна багатоповерхівка на вулиці Собранецькій.


 
Праворуч від багатоповерхівки — триповерховий історичний будинок. Владою не забезпечено збереження одноповерховості та співрозмірності. Тут чиновники порушень теж не вбачають. У забудовника, серед іншого – серйозні проблеми з нормами прибудинкової територієї.

Незабаром у центральній частині міста постане чергова незаконна забудова.


 
Тут, поблизу Драмтеатру планують звести семиповерхову будівлю. Людей обурив той факт, що будівництво такою висотою домінуватиме в історичній частині міста і псуватиме вигляд архітектурного ансамблю, але в міській владі запевняють – все законно, претензій до забудовника немає.

Олександра Сергіївна взагалі ніколи немає жодних претензій до незаконних забудов та порушень з боку недобросовісних забудовників та “реставраторів”, і посилаючись на довгий шлейф інформації в ЗМІ про корупційні діяння чиновниці – це зовсім не дивно.

Прикро, що “розрадою” для показників відділу державного архітектурно-будівельного контролю Зотова О.С. обрала звичайних ужгородських підприємців, які є основою бюджета міста, та ведуть свою діяльність добросовісно. Чиновниця умисно знаходить будь-які зачіпки в документообігу підприємців, які ледь зводять кінці з кінцями, та виписує останнім багатотисячні штрафи.

Декілька тижнів тому редакція нашого сайту стала свідком такої ситуації, як  результат для місцевої влади – позови до суду з боку постраждалих підприємців, звернення народних депутатів України та всебічне висвітлювання судових процесів у ЗМІ.

Тож, окрім того, що такі чиновники руйнують історичні ареали міста, “закривають очі” та погоджують незаконні забудови, вони, також, наносять непоправні втрати для іміджу місцевої влади та економічного клімату серед малих підприємців області.

Варто зауважити, що журналісти “Карпатського Віснику” виявили намір ознайомитися з документацією відділу ДАБК та розпочати цикл розслідувань протиправної діяльності чиновниці.