Засновники галереї сучасного мистецтва Voloshyn Gallery прокоментували виставку “Прощавай, Слово!…”

Засновники галереї сучасного мистецтва Voloshyn Gallery прокоментували виставку закарпатського мистецтва “Прощавай, Слово!…”
 
Засновники Voloshyn Gallery Максим та Юлія Волошини:

Максим Волошин:

«Виставка викликає емоції! Загалом, вона мені сподобалася, тут є цікаві речі. Сама ця виставка вже є певним прецедентом. Наприклад, художник приїжджає в Київ, бачить, як він виглядає на великих експозиціях поруч з іншими. А це цікавий досвід і тенденція. Зараз багато регіональних шкіл роблять подібні виставки – харківська, одеська, зараз – закарпатська, і це важливо, адже для київський глядач чує нові імена. В тому числі й закарпатські! За довгий час це одна з перших подібних виставок і я впевнений, що будуть й інші. Важливо піднімати українських художників, бо вони ще недостатньо залучені у світовий арт-ринок. Галеристи, фонди, меценати можуть змінити це через організацію таких от експозицій. Можливо на це піде багато років, аби українські митці вийшли на світовий рівень. Але це потрібно робити!»

Юля Волошина:

«Для нас як галеристів важливо, щоб сучасне мистецтво України інтегрувалося в контекст світового Contemporary Art. І тут, на виставці, представлене таке розмаїття: і медіа, і принти, і кераміка, і скульптура, і живопис. Ми бачимо багато молодих закарпатських художників, і виставка в першу чергу популяризує їхню творчість, адже у них, можливо, досі не було інших шансів виставитися в столиці. Засновники фундації Brovdi Art – Наталія і Роберт – надають молодим митцям такий унікальний шанс. І головна задача виставки – показати молодих і не дуже відомих закарпатських художників – виконана».