З масштабами 8-мільйонної афери в УжНУ ознайомлять керівництво Держархітектури та ДФС

Днями регіональні ЗМІ повідомляли про масштабну корупційну оборудку керівництва ДВНЗ “Ужгородський національний університет”.

 

Як виявилося, проректор Рогач О.Я. та очільник університету Смоланка В.І., планували провести тендер на 7 мільйонів 933 тисячі 933 гривні з реконструкції їдальні під стоматологічний факультет УжНУ по вул. Університетська, 6а.

Ознайомившись з тендерною документацією, журналісти вияснили, що керівництво вишу, злочинним шляхом планували виділити майже 8 мільйонів гривень підставному підприємцю, за нібито ремонтні роботи.

Однак, як виявилося, на стоматологічному факультеті УжНУ вже давно проведені більшість робіт зазначених у технічному завданні по реконструкції об’єкту, доданому до тендеру.

Тут, на стоматфакультеті, за часів ректорства Смоланки, було незаконно зведено 2 прибудови до основного корпусу, з метою здачі приміщень в оренду для лікарів-стоматологів. Звісно, що оренда кабінетів не фіксується через бухгалтерську звітність УжНУ, а йде через руки декана та проректорів.

Одноповерхові прибудови до факультету:

Також, на будівлі факультету почали зводити додатковий поверх. Всі ці роботи були проведені за особисті кошти приватних стоматологів, які приймають пацієнтів в приміщеннях факультету та в його незаконних добудовах.

Незаконне зведення додаткового поверху:

Роботи були зроблені без проведення обов’язкової експертизи та погоджень Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Таким чином, через цей тендер, керівництво УжНУ планувало виділити мільйони гривень на давно проведені роботи та узаконити нелегальне зведення додаткових будівель та поверху, яких нема в планах будівель УжНУ.

По тендеру – додатковий поверх та добудови, які ви бачите на фото – відстуні, і їх тільки планують збудувати за мільйони гривень бюджетних коштів.

Отже, знайшлися й подільники, які розробили проектно-кошторисну документацію під цю схему.

Дивним чином цей тендер виграє досі нікому невідома фірма “С-КЛАС”, ЄДРПОУ 41693202.

Зареєстрована фірма 30 жовтня 2017 року, а вже через півроку, 17 квітня 2018 р., за рішенням проректора Рогача отримує підряд на 7.34 мільйона гривень!

І це не зважаючи на те, що другий ФОП, який брав участь у тендері – запропонував на півмільйона меншу ціну за виконання цих робіт.

Статутний капітал “С-КЛАС” – 1 000 грн (одна тисяча гривень). Це все чим фірма відповідає перед університетом. Тобто, УжНУ зможе відсудити цілу тисячу українських гривень, в разі, якщо підрядник виконає роботи не якісно, і це буде доведено в суді.

Примітно, що за весь період свого існування, згадуване ТОВ не отримало жодного державного підряду, про що свідчить веб-портал використання публічних коштів E-data. Введіть ЄДРПОУ виконавця в строці “Одержувач” та зазначте часовий проміжок.

І тільки в УжНУ йому одразу вирішили довірити багатомільйонний ремонт.

Адреса реєстрації підрядника – м. Ужгород, вулиця Загорська 23, квартира 30.

На балконі квартири де зареєстроване ТОВ “С-КЛАС”, якому ректор довірив понад 7.3 мільйона грн, журналістів радо зустрічає приємна жіночка похилого віку.

Про ТОВ “С-КЛАС” вона чує вперше.

Цікаво і те, що керівництво університету не збентежив навіть факт невідповідності кодів виду економічної діяльності цієї фірми.

В реєстрі “С-клас” зазначив КВЕД 71.11 Діяльність у сфері архітектури, який передбачає тільки консультування у сфері архітектури.

Квартира №30 – основний офіс фірми

А єдиний засновник цієї “блатної” фірми – Кириленко Сергій Миколайович, зареєстрований в селищі міського типу  Ярмолинці, що на Хмельниччині. Цікаво – скільки взагалі працівників офіційно зареєстровано на згадуваній фірмі? Щонайменше мало б бути декілька десятків, щоб виконати такий об’ємний підряд.

Це журналісти перевірять в ДФС та Управлінні Держпраці в Закарпатській області.

Коли про масштабну аферу по стоматологічному факультеті дізналися правоохоронці, то тендерний комітет, який очолює Рогач О.Я., поспішно, за 13 хвилин, скасував рішення та відхилив пропозицію ТОВ “С-КЛАС” на сайті Prozorro.

10 днів знадобилося Смоланці В.І. та проректору Рогачу з представниками ТОВ “С-КЛАС” на те, щоб знайти формальні причини для “згорнення” афери.

Всім очевидно, що згадувана фірма “бульбашка” реєструвалася суто під цей багатомільйонний тендер.

Громадські активісти мають намір наполягати до ДФС України на проведені комплексної перевірки діяльності керівництва УжНУ в частині виділення мільйонних коштів підрядникам, КВЕДи яких не відповідають виконаним роботам, а замовлені та придбані керівництвом вишу послуги з ремонтних робіт та будівельні матеріали – фактично не виконувалися та не закуповувалися.

Про це яскраво свідчить корупційна оборудка з освоєнням грантових коштів у грудні 2015-го року, коли, всього за тиждень, у період з 18 по 25 грудня,  з рахунків УжНУ перераховувались бюджетні гроші на рахунки окремих приватних підприємців: 300 тисяч гривень за обслуговування метеостанцій, понад 600 000 грн за надання консультацій зі збору метеоданних, 125 тисяч гривень – розробка посібника,  та багато іншого.

За цією схемою було розкрадено понад 2 мільйони гривень, однак належної реакції з боку правоохоронців та ДФС так і не відбулося.

Інформацію про схеми з незаконними оборудками з переведенням бюджетних коштів у готівку, мають намір передати і до офісу Держаудитслужби України в Закарпатській області, яка влітку 2017 року проводила ревізію вишу, однак відмовила активістам у намірах надати скан-копію акту перевірки.

Звернення з проханням перевірити законність зведення добудов та додаткового поверху готують, також, до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, а оцінку законності проведення такого тендеру визначатимуть правоохоронні органи України. Для цього в Кримінальному кодексі України є визначена стаття про незакінчений злочин.

До слова, за традицією ректорату УжНУ, винними керівництво планує зробити рядових кабінетних працівників університету, тому громадський контроль в цій справі – просто обов’язковий.