Ужгородський університет відлякує занедбаними будівлями (ФОТО)

Своїм наказом міністр освіти і науки Л. Гриневич 30 березня 2017 року зобов’язала ректора УжНУ забезпечити ефективне використання державного майна, що закріплене за вишем.

 

У доданому до наказу переліку нерухомого державного майна значиться 219 об’єктів.

Про реальний стан в зв’язку з цим вже йшлося в журналістському розслідуванні “Як розкрадають і нищать майно Ужгородського університету”.

Ця публікація є повідомленням про злочин, який мусять ретельно розслідувати правоохоронні органи, а обвинувальний акт направити в суд. Почекаємо результатів.

Натомість 22 березня ц. р. керівництво вишу вирішило попіаритися про прекрасний фінансовий стан УжНУ, мовляв, десятки мільйонів гривень витрачено на ремонти і т.д.

Насправді гроші реально розкрадені за банальними схемами без особливого маскування. Так, минулого 2017 року зробили санітарну побілку невеличкої кімнати для адмінперсоналу в ректораті за 57 тисяч гривень, вкравши 90% коштів.

Навіть на пам’ятний знак борцям за свободу і незалежність України, до речі, без дозвільних документів, списали 35 тисяч гривень при його реальній вартості в 8 тисяч гривень.

Таких прикладів хоч греблю гати, як мільйони державних гривень осідають в кишенях керманича В.Смоланки, його подільників та деяких корумпованих слуг закону, працівників аудитслужби.

Зате в УжНУ не вистачає чомусь грошей на протипожежну сигналізацію на студентські гуртожитки. Велике щастя, що в недавній пожежі в гуртожитку №4 ніхто не загинув.

Читайте: Резонансна пожежа в студентському гуртожитку №4 Ужгородського національного університету мимовільно викрила системну злочинну бездіяльність

В цьому контексті варто нагадати, що фірма, в якій працює проректор Рогач, щомісячно нібито забезпечує університет протипожежними системами. Згідно з актами виконаних робіт, за 4 роки щомісячних перерахувань – кожна будівля вишу має бути оснащена сучасними відеоспостереженням та протипожежними системами. За цією схемою вже освоєно майже 4 мільйони гривень – детальніше тут.

Сьогодні пропонуємо фоторепортаж про злочинну халатність і безгосподарність керівництва вишу на тему “ефективного використання державного майна”. Прогуляємося центром Ужгорода і подивимося на обдерті пошарпані будівлі УжНУ, на які щодня звертають увагу жителі міста і численні туристи. Гіршої антиреклами реклами вишу не знайти.

Спочату давайте глянемо на побиті та поїдені грибком стіни адміністривно-господарської будівлі УжНУ по вулиці Капіталульній, 18. Це історична частина міста, тисячі туристів тут проходять в напрямку Ужгородського замку. Всередину двору і не заходимо, бо там просто жах.

 

 

 

Пройдемося далі, обійдемо будівлю фізичного факультету по вулиці Волошина, 54. Ось просто перед нами замасковане сміттєзвалище в підвальному приміщенні, що не огороджене і без решітки.

 

 

 

 

Поруч в провулку Ботанічному, 7, знаходиться віварій УжНУ. Кілька місяців тому тут просто завалився дах і нема в керівництва вишу до того ніякого діла. Бо в керівництва Кубок ректора з російського більярду на носі, тому не може відволікатися на таку дрібницю як падіння даху на якомусь там віварії.

 

 

 

 

Прогуляємося Студенстькою набережною, де університетські гуртожитки №2 і №3. Занедбана прилегла територія у вибоїнах і калюжах нікого з “реформаторів” УжНУ взагалі не турбує, як і облізлі та вологі стіни, з оббитою великими шматками штукатуркою, відсутніми та вкороченими водостічними ринвами. Нехай вода собі стікає стінами, та головне, що в керівництва вишу повне фінансове благополуччя.

Цікаво, що ці гуртожитки охороняє згадувана приватна охоронна фірма пов’язана з проректором Рогачем. На 2-х охоронців, яких ніхто ніколи не бачив, у вишу вистачає виплачувати 40 тисяч гривень на місяць! На ремонти грошей нема, а якщо і витрачаються, то безрезультатно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Неподалік по вулиці Івана Франка, 1, видніється спорткомплекс “Буревісник”, де бурлить енергійна корупційна діяльність смотрящіх В.Смоланки за тіньовими доходами від спортивних залів і басейну, де втопився минулого року студент-іноземець через досі непокарану халатність керівництва вишу.

Скільки там проходить мимо каси УжНУ! Лише одного дня, 7 липня минулого року, директор спорткомплексу взяв 10 тисяч гривень готівкою, виписав ліву квитанцію, а гроші на рахунок вишу так і не поступили.

 

 

 

 

Стіни спорткомплексу шокують занедбаністю. Молоді патріоти міста їх прикрасили графіті, щоби безгосподарність керманичів не кидалася гостям-туристам аж дуже у вічі. За місто ганьба!

Це лиш частинка фотовражень від “ефективного використання державного майна” в УжНУ. Ще не таке можна побачити не тільки зовні, а й всередині будівель УжНУ. Про це наступного разу.

Зате за 2017 рік ректор УжНУ заробив у виші більше півмільйона гривень – 516 тисяч 299 гривень. Це на сотні тисяч гривень більше, аніж очільник ОДА Москаль Г, керівник обласної поліції та прокуратури м. Ужгород, регіональної митниці та ДФС, начальника Департаменту захисту економіки, мера Ужгорода, голови обласної ради, ряду місцевих та народних депутатів та інших топ-чиновників.

Керівний апарат УжНУ обходиться бюджету в декілька мільйонів гривень на рік – і це тільки офіційні зарплати і премії. Тоді, як стан університету та забезпечення простих працівників – явно бажають кращого.

До уваги правоохоронців

 Натисніть, щоб збільшити

Нещодавно УжНУ перерахувало 579 тисяч 142 гривні за капітальний ремонт покрівлі, згадуваного в матеріалі, гуртожитку №3, попередньо перерахувавши аванс в розмірі 285 тисяч гривень на закупівлю будівельних матеріалів підрядником.

Жоден студент та перехожий ні разу не бачив бодай нятяку на ремонтні роботи даху. Жодної призначеної для висотних робіт техніки не спостерігалося за весь період існування цієї будівлі.

В ході журналістського розслідування вияснилося, що схема з фіктивним ремонтом покрівель будівель УжНУ – це багатомільйонна оборудка по перерахуванню, з подальшим переведенням в готівку, коштів за роботи, які впринципі не виконуються.

Афера вигідна тим, що стан покрівель вишу важко оцінити з вулиці та перевірити наявність таких робіт. До переліку цієї оборудки відноситься і будівля хімфаку, фізичного факультету, спорткомплексу “Буревісник” та майже всіх гуртожитків УжНУ.