Кількість закарпатських угорців, які могли проголосувати на виборах в Угорщині, сягає 30-40 тисяч осіб

Йожеф Бугайло повідомив, що загалом для голосування на 3-х угорських спецдільницях, які діяли в Україні 8 квітня, зареєструвалося 2713 осіб, і явка на них у цей день склала 86%.

 
Генеральний консул Угорщини в Ужгороді також повідомив, що для голосування на спец дільниці в Ужгороді зареєструвалося 573 особи, а в Берегові – 2077. Ще 63 особи зареєструвалися для голосування в посольстві Угорщини в Києві.

Читайте також: В день виборів угорські дипломати втручалися в роботу українських правоохоронців?

– Ми подали до міністерства закордонних справ України заявку на отримання дозволу щодо проведення виборів на цих дільницях і отримали дозвіл на ці 3 дільниці. Виборці мали зареєструватися на виборчій дільниці, ця інформація була доступна на сайті національної виборчої комісії. До Києва подали заявку 63 особи. У генеральне консульство в Ужгороді 573 особи, у Берегові – 2077. Якщо взяти у відсотковому відношенні на всіх 3-х дільницях проголосували 86% тих, хто подав заявки. Частина виборців не змогла проголосувати з технічних причин. Як на мене, явка є дуже високою, як і загалом в Угорщині на цих виборах, – повідомив Йожеф Бугайло у вівторок, 10 квітня – пише Мукачево.Нет.

Водночас, слід зауважити, що це далеко не всі закарпатські угорці, які взяли участь у виборах в Угорщині, адже окрема частина голосувала також поштою, надсилаючи конверти із заповненими бюлетенями прямо в угорську ЦВК, а інша частина голосувала безпосередньо в Угорщині за місцем формальної прописки, яка значиться у їхньому угорському паспорті.

За приблизними підрахунками КВУ, загальна кількість закарпатських угорців, які могли проголосувати на цих виборах в Угорщині, сягає 30-40 тисяч осіб. Саме такий електорат на Закарпатті вдалося залучити угорським партіям на останніх місцевих виборах на Закарпатті, аргументують в КВУ.