Як пройшла сесія Ужгородської міської ради (ВІДЕО)

Сесія Ужгородської міської ради розпочалась розглядом питань, пов’язаних із соціально-економічним розвитком міста.

 

Зокрема депутати передбачили додаткове фінансування на проекти щодо реконструкції спортивних майданчиків, майбутній пам’ятник жертвам Голодомору, а також за програмою відшкодування відсотків за так-званими теплими кредитами для населення.

Всі питання депутатами були підтримані. Розглянули на сесії й питання, винесене депутатом Віктором Щадеєм, щодо дольової участі власників квартир. Мова про співфінансування мешканців будинків у яких потребується ремонт. Як пояснює автор проекту рішення, фінансова доля ужгородців ще в минулому році була 5%, однак грудневою сесією цей відсоток був збільшений до 20, що суттєво б’є по гаманцю людей які прагнуть привести своє житло до ладу.

Проект рішення не набрав достатньої кількості голосів. Всього 15 депутатів підтримали свого колегу. Натомість сесія погодила старт співпраці з Угорщиною в рамках якої передбачається залучення коштів на реконструкцію стадіону Авангард.

Зі слів міського голови, невдовзі угода між двома сторонами буде затверджена підписами. Крім цього Ужгород, за погодженням депутатів, долучиться до грантового проекту щодо модернізації вуличного освітлення в місті. Проект передбачає виділення 14 млн. грн. кредиту на заміну освітлення сучасними енергозберігаючими лампами.

Завершували сесію міські обранці депутатським запитом, який стосувався зверненням до голови Верховної ради України щодо невідкладного розгляду законопроекту, який передбачає забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб. Тільки на Закарпатті офіційно таких громадян – близько п’яти тисяч. Звернення знайшло підтримку серед присутніх депутатів та буде направлено до парламенту.