Журналісти звернулися до НАЗК з приводу корупції проректора УжНУ

Зовсім нещодавно проректор Ужгородського національного університету Рогач О.Я. оприлюднив свою електронну декларацію.

 

Працівникам вишу з середньою зарплатою в 6 тисяч гривень на місяць буде цікаво дізнатися, що за 2017 рік, тільки офіційно, вказаний проректор отримав зарплат та премій на суму в 354 тисячі 287 гривень!

Натисніть, щоб збільшити

На рахунках проректора 40 000 доларів США, у дружини – 7000$.

Цікавим став той факт, що 11 тисяч 237 гривень проректор отримав в якості гонорарів та інших виплат згідно з цивільно-правовим правочинами. Виплату здійснило ТОВ “Спільне підприємство “СЕНК”.

За дивним збігом, одразу після призначення Рогача О.Я. проректором, вказане ТОВ почало отримувати мільйони гривень ДВНЗ “УжНУ” за послуги охорони та фіктивне встановлення протипожежних систем та відеокамер.

За підписом Рогача в бухгалтерії УжНУ знаходяться десятки актів виконаних робіт та рахунків з щомісячним перерахуванням значних сум на згадуване підприємство.

Більше того, сам прорекор не посоромився вказати в е-декларації, що за сумісництвом являється юристконсультом ТОВ “Спільне підприємство “Сенк” (Код ЄДРПОУ 13594082) на оплачуваній основі.

У власників охоронної фірми є, як ТОВ СП “СЕНК” так і ПП “СЕНК”, – обидва суб’єкти економічної діяльності не обділяються перерахуваннями з УжНУ.

Натисніть, щоб збільшити

Про корупційну оборудку з охороною вишу неоднарозово повідомляли ЗМІ. Сорок тисяч гривень щомісячно отримує приватна охоронна фірма за послуги 2-х охоронців двох адмінбудівель УжНУ, яких ніхто ніколи не бачив.

Тільки за останні 90 днів, згідно з єдиним веб-порталом використання публічних коштів, ПП “Сенк” отримало 158 тисяч 112 гривень.

Натисніть, щоб збільшити

СП “Сенк” за аналогічний період отримало – 65 тисяч 766 гривень. Найбільші виплати спільне підприємство отримує за встановлення протипожежних систем та відеокамер.

Згідно з актами виконаних робіт, за 4 роки щомісячних перерахувань – кожна будівля вишу має бути оснащена сучасними відеоспостереженням та протипожежними системами.

Правоохоронці та контролюючі служби повинні перевірити цей сумнівний факт.

До слова, подекуди кошти перераховують і за обслуговування не існуючих систем.

Тут одразу виникає ще одне запитання – чому ці сигналізації не спрацювали під час 2-х пожеж в студентському гуртожитку УжНУ?

Натисніть, щоб збільшити

Таким чином за 3 місяці УжНУ виплачує фірмі подільників проректора майже чверть мільйона – 223 878 гривень. За рік майже мільйон – 895 тисяч 512.

За 4 роки за цією схемою було освоєно 3.5 мільйона гривень.

Не зважаючи на десятки публікацій в ЗМІ, звернень до ГУ НП в Закарпатській області та до органів прокуратури і МОНу – корупційна оборудка продовжує жити.

Сам факт того, що проректор вказав себе, за сумісництвом, юристконсультом фірми якій перераховує, за своїм підписом, бюджетні кошти УжНУ – спонукав представників ЗМІ звернутися до Національного агентства з питань запобігання корупції, щоб вони перевірили вказані факти. Очевидно, що на проректора УжНУ чекає протокол про корупцію!

Декларація проректора – тут.

Єдиний веб-портал використання публічних коштів для перевірки інформації – тут.  Код платиника, УжНУ – 02070832, код отримувачів, СП та ПП СЕНК – вище в публікації.