Ректорат УжНУ реалізував схему вимагання грошей від студентів іноземців?

 
За отриманою журналістами конфеденційною інформацією професійного характеру, керівники вишу налагодили схему заволодіння грошовими коштами іноземних громадян шляхом зловживання службовим становищем.

Встановлюється, що діючи за попередньою змовою, вони оформлюють іноземних громадян та студентів-іноземців, які були відраховані з навчальних закладів України, на підготовчі курси ДВНЗ, без фактичного їх відвідування, тим самим безпідставно продовжують термін їх перебування на території України.

Вартість курсів “Підготовчого відділення для іноземних громадян з вивчення української мови” офіційно не висока. Однак позв бюджету вишу керівники УжНУ незаконно отримують сотні і тисячі доларів за запис іноземців на ці курси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Журналісти звернулися до Романа Стефанишина у зв’язку з можливою змовою Державних аудиторів та УжНУ

Частина іноземців (індійці, ланкійці, африканці, усього представники 15-20 країн) користуються такими курсами задля своєї легалізації в Україні з планами на незаконну еміграцію в країни ЄС.

Ужгородці неодноразово помічали, що серед так званих “студентів” розшарилися іноземці далеко не студентського віку.


 
Такі правопорушення загрожують покаранням у виді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Вже відомо, що в ході прийняття студентів на такі курси і навчання взагалом – порушуються всі умови перебування іноземних студентів в України. Згадуваних іноземців фіктивно оформлюють в гуртожитку університету, хоча фактично вони там не проживають.

В університеті відсутня обов’язкова в таких випадках паспортно-візова служба, яка повинна контролювати студентів громадян інших держав.

У цьому контексті показова загибель індійського громадянина у басейні вишу в квітні 2017-го.

Додамо, що працівники офісу Державної аудиторської служби України в Закарпатській області виявили порушення фінансової дисципліни в питанні надання освітніх послуг студентам іноземцям, однак закрили на це очі, а тепер – приховують від ЗМІ акт ревізії вишу.

Портал osvita.uz.ua повідомляв, що Ужгородський виш отримав ліцензію на навчання таких студентів тільки в 2016 році:

Директорка ЦМО Олена Шаповалова каже, що з населенням у понад 1,3 мільярди осіб, майже половина якого – молодь віком до 21 року, тобто потенційні студенти, Індія є другою в світі країною, після Китаю, громадяни якої переважно отримують освіту за кордоном. Та приїхати на навчання в Україну не так просто. Індія не є країною міграційного ризику, однак, за неофіційними даними, саме для індійців процедура отримання української студентської візи залишається найбільш складною і дорогою.

П’ятірка українських університетів, де навчається найбільша кількість індійських студентів:

  • Харківський національний медичний університет,
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
  • Національний медичний університет імені О. О. Богомольця,
  • Запорізький державний медичний університет
  • та Ужгородський національний університет.

    Останній навчальний заклад отримав ліцензію на навчання іноземних студентів тільки у 2016 році.

Тож, як можна пояснити те, що згадувані іноземці, починаючи з 2014 року навчаються та випустилися з ДВНЗ УжНУ? На якій підставі цим іноземцям здіснювали надання освітніх послуг та видачу посвідок на проживання в Україні?