Журналісти звернулися до Романа Стефанишина у зв’язку з можливою змовою Державних аудиторів та УжНУ

Представники ЗМІ звернулися до керівника Національної поліції в Закарпатській області, у зв’язку з резонансною справою довкола Ужгородського національного універистету та офісу Держаудитслужби в Закарпатській області.

 

Деталі.

В січні журналісти отримали відповідь на інформаційний запит за підписом працівника закарпатського офісу Держаудитслужби України – Світлани Федорівної Миголинець.

В своєму запиті журналісти просили надати скан-копії акту ревії ДВНЗ Ужгородський національний університет та матеріали зустрічних звірок з підприємцями, які отримали кошти вишу за надання послуг чи продаж товарів. Згадувана перевірка відбулася в 2017 році.

Деталі: На чиновницю закарпатського офісу Держаудитслужби можуть відкрити чергові кримінальні справи?

Однак, у відповіді на інформаційний запит було відмовлено. Чиновниця зазначає, що матеріали зустрічних перевірок та акт ревізії було додано до кримінального провадження від 9 вересня 2016-ГО РОКУ, яке відкрило Головне управління Національної поліції в Закарпатській області.

Читайте також: Роман Стефанишин: Завдання поліції – не ставити оцінки Законам, а дотримуватися їх

У відповіді чиновниця долучила лист працівника Нацполіції, що, мовляв, таке провадження відкрито і акт долучений до матеріалів справи, розслідування в якій, безуспішно, триває вже 3-й рік!

Відмова у наданні копії акту ревізії є грубим порушенням законодавства України та перешкоджанням професійній діяльності  ЗМІ. У зв’язку з цим, журналісти звернулися до керівника ГУНП в Закарпатській області, аби отримати роз’яснення та правову оцінку діям керівників офісу ДАС та слідчих Нацполіції.

Що відповідсть керівництво ГУНП – чи дійсно чиновниця може не надавати акт ревізії на запит про отримання публічної інформації, беззаконно посилаючись на підлеглих Романа Ігоровича Стефанишина?

Чому чиновники ДАС в Закарпатській області приховують акт ревізії Ужгородського національного університету? Можливо перевірка найбільшого вишу краю, також, відбулася з певними порушеннями.

Звернення журналістів до керівника ГУНП в Закарпатській області

В будь-якому випадку, відмова Держаудиторів в наданні відповіді на інформаційний запит представників ЗМІ – тягне за собою відкриття чергового кримінального провадження за статею 171 ч.3. ККУ, адже приєднання акту ревізії до провадження, відкритого 2016-го року, працівників Нацполіції – не може обмежувати доступ журналістів до цього публічного документу.

Кругова порука чиновників з офісу Держаудитслужби України та ректорату Ужгородського національного університету ставить пляму на імідж правоохоронної системи регіону.

Читайте також: 

ФОТО автора.