Всеукраїнський конкурс «Срібний мольберт» спонукає учасників до дій

Натхненні атмосферою «Срібного мольберта» учасники активно працюють над собою, шукають і знаходять нові способи втілення задуманого. Так, 2 березня 2018 року в Будинку народної творчості в Харкові відкрилася колективна виставка робіт учасників творчого об’єднання «Митці з вулиці Мистецтв», яка має назву «За покликом серця».

«Митці з вулиці Мистецтв» – це колектив молодих художників, які об’єднані спільним бажанням творити. Сюди входять учасники третього відкритого студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» – Ганна Козелецька та Ярослав Леонець, а також їхні товаришки-художниці Альбіна Абдірова, Анна Білик та Марія Опанасенко.

Ганна Козелецька

Козелецька Ганна

Ганна Козелецька каже: «Ми всі однокурсники – разом ходимо на додаткові заняття, їздимо на пленери… Тому виникла ідея об’єднати наші творчі зусилля, щоб відтворювати втрачене у мистецтві, а ще – вносити в нього щось нове. Ми мріємо з часом не просто міцно стояти на ногах, а зробити об’єднання унікальним та впізнаваним – зі своїм почерком та стилем. Ми хочемо творити мистецтво».

Ганна зізнається, що задум створити об’єднання зародився давно, але поштовхом для цього став саме «Срібний мольберт»: «Кожна зустріч у житті має свій вплив і значення. На конкурсі я побачила, як працюють інші молоді художники, поспілкувалася із метрами сучасного українського мистецтва. Хоч і не здобула нагороди на самому конкурсі, натомість взяла для себе дещо більше. Іноді програш значно важливіший, ніж перемога, він стимулює рухатися вперед! Мене надихали підходи до роботи інших учасників, знайомство з різними школами живопису, це мотивувало і самій створювати щось своє, творче, виходити за рамки, виражатися, бути не просто художником – бути особистістю!»

Представлена виставка «За покликом серця» стала дебютною для молодих талантів і першою з низки тематичних проектів, які планують утілювати в майбутньому. Куратором виставки став Валерій Завершицький.

Зокрема, експозиція презентує близько 30 творів живопису і стільки ж – графіки. Тут представлені численні жанри – пейзаж, натюрморт, портрет, а розмаїття технік вражає: це олія, темпера, паталь, соус, вугілля, туш та навіть кава, змішані техніки тощо.

Родзинкою виставки стала спільна робота учасників у стилі українського неомодерну на тему “Сніданок із сонцем” – кожен привніс на полотно своє бачення і розуміння ідеї.

0.1.--.jpg — 287.92 kB

Леонець Ярослав

«Кожен виконував певну частину роботи, ми обговорювали, дискутували і разом втілили цей задум. Наскільки нам відомо, такого раніше не було – максимум над однією роботою працювали двоє митців, але аж ніяк не п’ятеро. І хоч важко, але цікаво», – зауважує Ярослав Леонець.

Триватиме виставка «За покликом серця» до 23 березня 2018 року.

Текст: Ксенія Шокіна
Фото надані учасниками виставки
© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art