Сесiю Хустської районної ради ледь не зiрвали

На початку сесійного засідання ніщо не віщувало якихось провокацій. питання, які виносились на розгляд, були актуальними і чекали підтримки депутатів.

Присутність у залі засідань окремих активістів прогнозувала дебати, однак подальші їх дії спричинили хаос.

Присутні наголошували: інформація, якою вони володіють, не сприймалася, адже перекрикування говорило більше про бажання зірвати сесію, аніж донести суть візиту. Після того, як районні депутати відкоригували проект порядку денного сесії, приступили до розгляду винесених у ньому питань.

Звіт голови районної ради про його діяльність обранці заслухали, однак одразу проголосувати за цей проект рішення чи перейти до наступного питання – не змогли. Окремі представники громадськості вимагали надати їм слово. Один з них навіть зайняв трибуну для виступів.

Головуючий пояснював людям, що взяти слово вони можуть у питанні «Різне» і тоді скажуть все, що запланували. Однак ті не йшли на зустріч ні керівництву району, ані більшості депутатів, вони продовжували стояти на своєму, порушуючи регламент сесії. Активісти торкнулися теми заборгованості зарплатні техпрацівникам, яка нагадаємо була актуальною торік. Чому тепер? – а не у період, коли проблема таки мала місце – не відомо.

Історія ж розпочалася у соцмережі, каже голова ради. До слова, активісти так і не дочекалися кінця сесії, аби подискутувати у питаннях, які спершу так їх хвилювали, вони просто покинули сесійну залу.

Тому цікаво: чи взагалі їм потрібні були відповіді? Чи це був черговий піар хід для подальших заворушень? – такі питання задавали присутні. Щодо актуальних для району питань, то їх розглянули і ухвалили по них відповідні рішення.

Серед них: внесення змін до районного бюджету на 2018 рік та окремих районних програм, утворення комунальної установи, а саме «Інклюзивно-ресурсного центру», впровадження нового проекту «Гордість Хустщини».

Йшла мова на сесії й про пенсійне забезпечення населення, стан надання субсидій, реформування первинної ланки медичної допомоги та стоматологічної медицини.

Говорили також про роботу робочої групи по опрацюванню перспективного плану утворення об’єднаних територіальних громад.