Про результати угоди про Асоціацію України та ЄС говорили в Ужгороді

Угода про асоціацію України з Європейським союзом одна з основних вимог Майдану під час Революції Гідності.

З моменту її підписання пройшло майже чотири роки, і за цей час Україна намагалась й досі намагається реформувати та привести до європейських норм всі галузі життєдіяльності. Зокрема в екологічній складовій виконання Угоди про асоціацію зміни відбуваються на законодавчому рівні.

Це в першу чергу запровадження сортування сміття, норми шкідливих викидів в атмосферу, екологічна оцінка та багато інших. За цей час екологи спостерігають певне зрушення у цих напрямках, однак не в повну силу.

Завдяки Угоді про асоціацію Україна також стала повноправним асоційованим членом Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій Горизонт 2020. На Закарпатті учать у конкурсних відборах активно приймає Ужгородський національний університет, викладачі та студенти якого мають нагоду виграти грантові кошти для втілення своїх проектів.

Позитивним впливом Угоди про асоціацію, для Закарпаття зокрема стали її торгівельні преференції. Завдяки цьому, за словами присутнього керівництва департаменту економічного розвитку і торгівлі, в минулому році область значно збільшила імпорт товарів до країн ЄС, тим самим перевищивши експорт.

У боротьбі з корупцією угода принесла країні значний прогрес, створивши електронну систему публічних державних закупівель Prozorro. Саме завдяки ній, органи державної влади та місцевого самоврядування використовують бюджетні кошти під наглядом громадян.

Однак за словами присутніх громадських активістів, часто навіть тут влада намагається провернути корупційну складову. Зокрема наявним прикладом цього слугує участь у тендері лише одного підприємства, тим самим унеможливлюючи відбір на конкурсній основі.