Первинна організація партії “Єдиний Центр” Ужгородського університету роздає ордени і гроші

Хоча за законом про політичні партії в Україні заборонено створювати первинні партійні організації в закладах освіти. Але в Ужгородському національному університеті така активно діє. Місцевий олігарх, голова партії “Єдиний Центр” Віктор Балога є водночас головою Наглядової ради УжНУ. Голова обласної організації партії “ЄЦ” Володимир Смоланка паралельно отримує від держави зарплатню ректора того ж вишу. В університеті голова облорганізації “ЄЦ” працевлаштовує деканами, завкафедрами, керівниками адмінпідрозділів партфункціонерів “ЄЦ”, яких за зловживання попросили з попереднього місця роботи.

Для маскування партійного осередку і безкоштовного використання майна вишу актив “ЄЦ” проголосив появу нібито громадської організації “Регіональна рада Закарпатської області Відзнаки за професіоналізм та милосердя
«Орден Святого Пантелеймона»”. Затвердили її персональний склад, куди ввійшли, зокрема, голова облорганізації “ЄЦ” В.Смоланка, голова Ужгородської міськорганізації “ЄЦ” В.Скрип, активісти “ЄЦ” (успішно провалилися на останніх місцевих виборах) І.Миронюк і Т.Козак, заслужений журналіст В.Януковича В.Ільницький. Керівником осередку призначили декана І.Миронюка, який назловживався і поплатився хлібною посадою головного лікаря обласного Центру з профілактики та боротьби із СНІДом.

Днями замаскована первинна парторганізація “ЄЦ” дала прес-конференцію, звісно, в ректораті УжНУ, про що сповістив офіційний сайт вишу в http://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/orden-svyatogo-pantelejmona-v-uzhnu.htm”>детальному репортажі. Процитуємо одну з фраз: «Дуже важливо, щоб ця нагорода несла справді громадський характер, тому ми просимо громадськість активно долучитися до процесу рекомендації та обговорення поданих кандидатур» – наголосила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Ужгорода Тетяна Козак». Відбірковий тур триватиме з 1 березня до 1 квітня, тобто закінчиться Днем сміху.

Чому обрано саме цей день, 1 квітня? Через делікатну обставину: хто ж судді? Візьмемо ту ж Т.Козак. Ужгородський міськрайонний суд призначив відкрите судове засідання на 22 червня 2017 року щодо кримінальне провадження від 19 січня 2016 року по обвинуваченню Т.Козак у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 366 (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів), ч.3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

На наступному засіданні 11 липня 2017 року “випадково пропало” обвинувачення по ч.3 ст. 368. Через технічний збій? Головне, що з цього приводу в рот води набрали незалежні сайти “ЄЦ”, що довго кричать на антикорупційні теми. Підконтрольні окремим працівникам прокуратури (заробітчанам в “ЄЦ”) громадські борці з корупцією теж чомусь не забігли познімати як підсудну за безкорисливе (?) службове підроблення (складання і видачу листка непрацездатності) передали на поруки трудовому колективу Ужгородського міського Центру первинної медико-санітарної допомоги, в якому вона головний лікар. Мовляв, підробляй лікарняні далі.

Такі партактивісти відберуть з 1 березня до 1 квітня кандидатів в орденоносці та медаленосці – на «Орден Святого Пантелеймона» (5 номінацій) і на «Медаль Святого Пантелеймона» (3 номінації). Ясно як в білий день, що без службового підроблення не обійдеться. Чому? На кону великі гроші!!!

В кінці репортажу на сайті УжНУ написали: “Урочиста церемонія нагородження щорічно проходить 9 серпня у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона в Києві. Переможці найвищої відзнаки для медиків, крім загальнодержавного визнання, отримають фінансову нагороду – 100 тисяч гривень”.

Виникає кілька запитань. Перше. Чому ордени-медалі-гроші дадуть аж 9 серпня, коли відбір закінчиться в День сміху, 1 квітня. Три місяці і 9 днів будуть думати і торгуватися?

Друге запитання? Де візьмуть 100 тисяч гривень? В касі УжНУ? В голови партії “ЄЦ”? Чи декан І.Миронюк бере тривалу відстрочку від 1 квітня до 9 серпня, щоби гроші зібрати на літній вступній кампанії? Якраз пройде за графіком внутрішній творчий конкурс на бакалаврат ввіреного йому “ЄЦ” факультету здоров`я і фізвиховання. Підлеглі завідувачі кафедр відмовилися скинутися, бо витратилися за посади. Ще не відбили.

Третє запитання. Чому вручатимуть місцеві партійні нагороди – “Регіональної ради Закарпатської області Відзнаки за професіоналізм та милосердя

«Орден Святого Пантелеймона»” – аж в Києві? Чому, наприклад, не на Радванці в Ужгороді, не на в`їзді в Мукачево чи не на виїзді – в Дубаї або в Москві? Чого лиш “загальнодержавного визнання”, а де “всесвітньовідомого”?
Четверте запитання. Хто переможе? Кому за літо наскладають 100 тисяч гривень? Якщо не здобуде чергову блискучу перемогу партійний очільник вишу В.Смоланка, то чи залишиться деканом, активіст “ЄЦ” І.Миронюк?
Питань багато. Нікому на них відповісти.