Будапешт відреагував на підпал офісу КМКС

Угорський урядовець Пийтер Сійярто зауважив, що «в Україні проходить досить дивовижний процес, екстремістські політичні ідеї зростають».

Мовляв, це очевидно не тільки з 2-х за місяць підпалів будівлі КМКС в Ужгороді, а й з огляду на ухвалені українським парламентом закони, які на думку Сійярто жорстко обмежують права національних меншин, а також постійні залякування представників угорської громади Закарпаття. Ймовірно, міністр мав на увазі інцидент під час маршу українських націоналістів у Берегові, на чому наголошувалося угорською стороною раніше – пише Мукачево.Нет.

Сійярто зауважив, що все це є неприйнятним, якщо Україна дійсно прагне зближення з ЄС та НАТО, і що українська держава повинна вміти стримувати екстремістів.

Також Сійярто додав, що вже у вівторок планує зустрітися з Верховним Комісаром ОБСЄ з прав людини, аби додатково озвучити йому вимогу про те, що місія ОБСЄ має працювати не тільки на Сході України, а й на Заході.

Міністр також зауважив, що Угорщина візьме на себе компенсацію збитків, які були завданні за підсумками цієї провокації.