Прокуратура фактично закрила справу про “дипломатичну контрабанду” на Закарпатті

Прокуратура закрила справу про зловживання службовим становищем колишнім першим заступником секретаря посольства України в Словаччині Оксаною Ліщишин під час перевезення її чоловіком контрабанди сигарет під виглядом дипломатичного вантажу, повідомляють fakty.ua з посиланням на “Українські новини”

Оксана Ліщишин подала в суд на Міністерство закордонних справ і зажадала відновити її на посаді. Вона зазначила, що оригінал листа з нібито її підписом про визнання великої партії сигарет, які віз її чоловік, дипломатичним вантажем – відсутній, а фотокопію вона не визнає як доказ.

Ця обставина стала підставою для того, щоб Апеляційний суд Закарпатської області в листопаді 2016 року зменшив штраф для її чоловіка з 621 тисяч гривень до 1,7 тисяч гривень. Також сім’ї Ліщишин суд повернув мікроавтобус, на якому перевозилася контрабанда.

Відсутність оригіналу листа і неможливість провести експертизу почерку на фотокопії стали підставою для зняття підозри з Оксани Ліщишин за частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу.

«Вказана обставина стала підставою для винесення прокуратурою Закарпатської області постанови про закриття кримінального провадження від 27.03.2017 про кримінальне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 364 в частині щодо посадових осіб Посольства України в Словацькій Республіці, в зв’язку з відсутністю в їх діях складу кримінального злочину» , – сказано в матеріалах справи.

Разом з тим, постановою прокуратури дії невстановлених слідством осіб перекваліфіковані на частину 1 статті 358 (підробка документів, штампів, печаток або використання їх) Кримінального кодексу.

Крім того, Оксана Ліщишин спростувала всі свої показання, дані на попередньому розслідуванні, і заявила, що оббрехала себе через важкий психоемоційний стан, тиск громадськості, постійні дзвінки різних посадових осіб та напружений графік і темп роботи.

Натисніть, щоб збільшити

Проте, в кінці січня поточного року суд відмовився її поновити на посаді, зазначивши, що її дії мають ознаки порушення присяги держслужбовця.

Раніше, в червні 2016 року, президент України Петро Порошенко звільнив із займаної посади посла України в Словаччині Олега Гаваші, підлеглих якого запідозрили в контрабанді.

Як повідомляє правозахисниця Лариса Ступак, цю справу вів прокурор Іван Цар. Про це він заявляв в якості досягнення на співбесіді кандидата на посаду антикорупційного прокурора.