Делегація ДФС ознайомилася з роботою Навчального центру митних органів Словацької Республіки

За сприяння Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) представники ДФС, зокрема, Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС відвідали з ознайомчим візитом Навчальний центр митних органів Словацької Республіки у м. Вишнє Нємєцке.

У ході візиту словацькі фахівці ознайомили українських колег з організаційною структурою та сферами відповідальності Міністерства фінансів Словацької Республіки, діяльністю Навчального центру митних органів Словацької Республіки у м. Вишнє Нємєцке, зокрема, системою професійної підготовки кадрів, програмами, навчальними планами, які тут реалізуються.

Особлива увага приділялася роботі Кінологічної служби, її структурі, системі підготовки кінологічних команд тощо.

Представники ДФС також мали можливість в автомобільному пункті пропуску «Вишнє Нємєцке» ознайомитися з досвідом словацьких колег з використання стаціонарної скануючої системи щодо виявлення предметів, заборонених до переміщення через митний кордон. Слід зазначити, що посадові особи митної адміністрації Словацької Республіки у своїй роботі мають змогу порівнювати отримані рентген-зображення з аналогічними, які знаходяться в базі даних попередніх сканувань. Враховуючи напрацювання колег-митників, при обговоренні питань співпраці між митними органами обох країн було узгоджено проведення спільної підготовки операторів скануючих систем.

У свою чергу фахівці Департаменту презентували словацькій стороні діяльність своєї установи, навчальні програми, організацію здійснення кінологічного забезпечення в Державній фіскальній службі України, роботу Регіонального навчального кінологічного центру ВМО (м. Хмельницький, Україна).

Враховуючи потужну професійну базу підготовки українських кінологічних команд, було досягнуто домовленостей щодо надання представниками ДФС практичної допомоги у проведенні курсів з дресирування службових собак Міністерства фінансів Словацької Республіки з використанням методики (клікер дресирування) по привчанню собаки до пошуку предметів заборонених до переміщення.

Учасники заходу також обговорили питання розвитку подальшої співпраці у напрямі підвищення рівня професійної компетентності працівників митних адміністрацій обох країн. Так, корисними для українських і словацьких митників стане обмін досвідом у сфері протидії розповсюдженню зброї масового ураження, а також проведення спільних/транскордонних навчань для формування скоординованого порядку контролю, формування знань щодо виявляння митних правопорушень.

У рамках візиту було прийнято рішення щодо участі кінологічних команд ДФС у міжнародних змаганнях ім. Мілана Кадлацея, що відбудуться у у вересні 2018 року у м. Великий Медер, Словацька Республіка, а також участі кінологічних команд Міністерства фінансів Словацької Республіки у ІV Міжнародних змаганнях кінологічних команд Україна 2018 , що відбудуться у травні цього року на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

Прес-служба Державної фіскальної служби України