Весняна посадка лісу запланована на території 6 лісництв Свалявщини

Початок весни – один із найвідповідальніших періодів для справжнього господаря, як вдома так і в лісі.

Від своєчасності і правильності виконання найперших весняних робіт і залежить успіх в подальшому. Особливості кліматичних умов Свалявського району змушують проводити весняну лісокультурну кампанію в стислі терміни.

Як тільки зменшується вологість грунту і підвищується температура повітря посадочні роботи припиняються. На рахунку кожен день. Тому з першими сонячними днями лісівники розпочинають низку акцій з лісовідновлення.

Начальник відділу лісового господарства ДП «Свалявське ЛГ» Вікторія Легар поділилася планами на майбутнє:

«На поточний рік лісовідновлення у ДП «Свалявське ЛГ» планується здійснити на площі 100,5 га в т.ч лісові культури- 3,8 га та природне поновлення- 96,7 га. Лісокультурна кампанія проходитиме в Плосківському, Полянському, Ганьковицькому, Свалявському, Дусинському та Березниківському лісництвах. При цьому весною заплановано провести лісовідновлення на площі 48,0 га , осінню – 52,5 га. Для заліснення використовують такі породи – бук лісовий, явір, ясен звичайний, ялиця біла з частковим введенням дуба звичайного, каштана їстівного, черешні».

«Кожна ділянка має свої особливості: тип лісорослинних умов, висоту над рівнем моря, схил, які і впливають на склад насадження для кожної ділянки окремо. Використовується спосіб розміщення 1,5м х 1,3м для лісових культур та біогрупами для природного поновлення.

Для лісовідновлення протягом 2018 року планується використати 196 800 штук садивного матеріалу вирощеного в розсадниках нашого підприємства. Традиційно до весняної лісокультурної кампанії залучається громадськість, Дусинське шкільне лісництво, яке із нетерпінням очікує посадки, як свята з поміж шкільних буднів, ЗМІ та всіх бажаючих.», – відмітила лісовий господарник.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ