Партійне керівництво УжНУ поповнило ряди бізнесменів і громадських активістів

В керівництва найбільшого закарпатського вишу накопичилося чимало проблем корупційного характеру.

Розслідується ряд кримінальних проваджень проти очільників УжНУ, що пов`язані з крадіжками бюджетних коштів, зловживаннями службовим становищем, підробленнями документів, неналежним виконанням службових обов`язків, що призвело до загибелі людини, і т.д.

Щоби якось відбілити злочинне реноме, керманичі вирішили податися на всяк випадок в громадські активісти, бо замало їм бути обласними і міськими функціонерами кишенькової партії “Єдиний Центр”. Як відомо, ректор В.Смоланка одночасно є головою обласної організації “ЄЦ”, а сумнозвісний голова партії В.Балога – головою Наглядової ради УжНУ, куди теж записали представників “ЄЦ”.

Спочатку очільники вишу заснували громадську організацію “Міжнародна асоціація випускників ДВНЗ «Ужгородський національний університет»”, що використовує безоплатно майно вишу і часто використовується як паралельний орган управління вишем. Крім того, ректор і проректори, інші працевлаштовані в УжНУ кадри “ЄЦ” позасновували собі різні благодійні фонди і приватні фірми для відмивання бюджетних коштів.

Виявилося, що ректор В.Смоланка невипадково уступив місце завідувача кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії М.Оросу, що епізодично буває на роботі за основним місцем праці. Зате вдвох В.Смоланка і М.Орос гарують в своєму благодійному фонді. Таких прикладів хоч греблю гати.

А днями ректором В.Смоланка з однопартійцями по “ЄЦ” вирішив ощасливити виш урядуванням в громадській організації з хитро закрученою назвою “Регіональна ради Закарпатської області Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона»”.

Йому для “всесвітньовідомої” слави ще ордена святого не вистачає … за кримінальні справи, що розслідуються. Це професіоналізм вищого сорту, за який вже нема де печатку поставити.