В Ужгороді говорили про перебіг судової реформи в Україні та на Закарпатті

Про те, якою бачать судову роботу Українці, ще минулого року досліджували представники «Комітету виборців України», в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку «Нове правосуддя».


96% відсотків опитаних українців знають, що судді подають декларації не тільки в НАЗК, а до інших інстанції. 15 % не знають, що НАБУ перевіряє стиль життя суддів. Щодо покарань з невідповідності е – декларацій, думки жителів розбіглися. 25 % вважають – що за таке порушення судді повинні бути звільнені, 24 % вважають – слугам феміди нічого не загрожує.

Згідно опитування жителі знають що таке електронний суд, однак саму процедуру розуміють не достатньо. Зі слів судді окружного Закарпатського суду, система поки що не доопрацьована. Окремо звернули увагу на контроль спеціальних органів за життям та роботою представників судової гілки влади, зокрема – НАБУ.

Звернули увагу на кілька останніх змін у судовій гілці влади, як частини реформи, зокрема зміни строків призначення суддів, а також на темі фінансування судового процесу. А на завершення висловили сподівання, щодо прозорості судової системи після реформування галузі.