Роберт Горват: “На часі запровадження Дня виноградаря та винороба”

Торгово-промислова палата України та корпорація з виноградарства і виноробної промисловості «Укрвинпром» від імені всієї галузевої спільноти звертаються до Президента України з проханням започаткувати День виноградаря і винороба.

Про це повідомляється на офіційному сайті ТПП. Пропонується відзначати його щороку кожної другої неділі листопада. На звернення ТПП України та «Укрвинпрому» 25 січня 2018 року Кабінет міністрів України вже ухвалив проект рішення про створення професійного свята садівників, виноградарів та виноробів. Тепер слово за Президентом України.

Започаткування свята сприятиме затвердженню іміджу України як виноробної країни на європейському та світовому рівнях та означатиме підтримку і бажання консолідувати галузь на державному рівні.

Протягом останніх кількох років керівництво ТПП України та корпорації «Укрвинпром» неодноразово зверталися до Уряду та Президента з проханням запровадити професійне свято виноробів. Виноградарство і виноробство – національна галузь з великими потенційними можливостями виробництва якісних українських вин, із історичними традиціями, потужним кадровим та науковим потенціалом. На даному етапі вона переживає найскладніший період за всю свою історію та потребує, як ніколи, виваженої державної політики та підтримки.

Комітет підприємців АПК при ТПП України неодноразово проводив ділові наради, засідання, круглі столи за участю народних депутатів та представників галузі, на яких обговорювались проблеми виробників та шляхи їх вирішення, необхідність розвитку місцевого виноробства та винного туризму в Україні, експортні перспективи української виноробної продукції. Члени комітету напрацьовували зміни до законодавчих актів щодо покращення умов ведення бізнесу у цій сфері, повідомляють у ТПП.

Мета святкування – просування тисячолітньої культури створення та свідомого й помірного споживання якісного вина. Професійне свято покликане вшановувати працівників виноградно-виноробної та садівничої галузей, відзначати їх досягнення та популяризувати українське садівництво, виноградарство та виноробство.

Нагадаємо також, що наразі у Парламенті на розгляді знаходиться законопроект, розроблений у співавторстві із нардепом від Закарпаття Робертом Горватом – №6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв», котрий суттєво спростить діяльність малих виноробних підприємств України. На сьогоднішній день проект закону пройшов усі необхідні комітети та очікує на розгляд Парламентом.

«Завдяки нашому законопроекту №2739 вдалося скасувати ліцензію на оптову торгівлю. Вартість останньої складала 500 тисяч гривень на рік та була непомірною для малих виноробів.Попереду у нас важливе голосування за законопроект 6693, який ми вже представили на засіданнях комітетів Верховної Ради України. Ці рішення покликані вивести вітчизняний ринок виноробства на професійний і, головне, конкурентноспроможний рівень. Ну і, звісно, на часі запровадження Дня виноградаря та винороба», – повідомив раніше у себе на сторінці у FB парламентар Роберт Горват.