Представники 26 об’єднаних територіальних громад Чернівецької області завітали на Закарпаття

Мета візиту зустрітися із своїми закарпатськими колегами аби спільними зусиллями реалізувати проекти транс-кордонного співробітництва.

Зокрема одним із них є Операційна Програма Румунія – Україна 2014 – 2020, в якій до травня представники об’днаних громад як Закарпаття так й Буковини мають нагоду подати свої проектні пропозиції.Операційна Програма Румунія – Україна 2014 – 2020 фінансується Європейським Союзом.

Загальний бюджет її становить 66 млн. євро. Ці кошти можуть бути реалізовані на потреби громад Закарпаття, Чернівецької області а також повітів Румунії. Як і в інших програмах транскордонного співробітництва 90% фінансується Європейським Союзом, решта 10% сплачується з бюджетів місцевих громад. Головне аби участь у грантовому проекті брали спільно як українська так й румунська громада.

І хоч конференція представників територіальних громад мала на меті розробку проектів транскордонного співробітництва, не менш важливим під час заходу став діалог між його учасниками. Обмін досвідом між громадами двох областей сприяє його подальшій співпраці, зазначає керівник Закарпатського регіонального центру розвитку місцевого самоврядування. На Закарпатті делегація з Чернівецької області пробуде три дні.

За цей час учасники пройдуть теоретичну частину, а також побувають на об’єктах Ужгорода та села Поляна Свалявського району, де ознайомляться із вже готовими результатами від програм транскордонного співробітництва.