На чиновницю закарпатського офісу Держаудитслужби можуть відкрити чергові кримінальні справи?

Журналісти zak-insider.com отримали відповідь на інформаційний запит за підписом працівника закарпатського офісу Держаудитслужби України – Світлани Федорівної Миголинець.

В своєму запиті журналісти просили надати скан-копії акту ревії ДВНЗ Ужгородський національний університет та матеріали зустрічних звірок з підприємцями, які отримали кошти вишу за надання послуг чи продаж товарів. Згадувана перевірка відбулася в 2017 році.

Однак, у відповіді на інформаційний запит було відмовлено. Чиновниця зазначає, що матеріали зустрічних перевірок та акт ревізії було додано до кримінального провадження від 9 вересня 2016-ГО РОКУ! І так, як ці документи є частиною розслідування (а не відтвореним результатом діяльності офісу Держаудитслужби), то надати їх не можливо, посилаючись на неможливість розголошення відомостей досудового слідства, яке безуспішно триває вже 3-й рік.

Варто додати, що згадувана чиновниця є фігурантом кримінальної справи, де підозрюється за внесення завідомо неправдимих відомостей в акт ревізії Чопської міської ради.

Деталі:

Чому чиновники ДАС в Закарпатській області приховують акт ревізії Ужгородського національного університету? Можливо перевірка найбільшого вишу краю, також, відбулася з певними порушеннями.

В будь-якому випадку, відмова в наданні відповіді на інформаційний запит представників ЗМІ тягне за собою відкриття чергового кримінального провадження за статею 171 ч.3. ККУ, адже приєднання акту ревізії до провадження, відкритого 2016-го року, працівників Нацполіції – не може обмежувати доступ журналістів до цього публічного документу.

У відповідь на запит журналісти написали скаргу до керівника офісу ДАС в Закарпатській області та Уповноваженому ВРУ з прав людини з метою відкриття провадження за умисне приховування публічної інформації.

В разі відсутності правомірної реакції на скаргу з наступним наданням документів запитувачу – редакція сайту звертатиметься в органи прокуратури з метою відкриття кримінальної справи за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

На порушення ЗУ “Про доступ до публічної інформації” відреагувала закарпатська правозахисниця Лариса Ступак, яка, разом з редакцією zak-insider.com, планує здійснити візит до чиновників ДАС з метою роз’яснення останнім про наслідки порушення Закону та перешкоджання діяльності представникам ЗМІ.

Відповідь Державної аудиторської служби України на інформаційний запит:

 

 

С. Миголинець призначила відповідальною за розгляд запиту Мельничук Ірину В., яка має у власності 2 квартири, іномарку 2012 р.в. та навіть спромоглася в 2016 році отримати субсидію у розмірі 3418 грн від невістки Світлани Федорівної.

Сама Світлана Федорівна має у власності шість земельних ділянок, житловий будинок та 2-а автомобіля.

Схоже на те, що в акті ревізії “пахне” ще декількома кримінальними провадженнями, інакше нащо його приховувати ось вже більше як пів року?

Додамо, що зовсім недавно громадськість та ЗМІ поскаржилися Москалю Г.Г. та правоохоронцям на предмет неправомірних дій керівництва УжНУ.

Не зважаючи на те, що проректор Рогач О.Я. являється юристом за освітою, у відповіді на інформаційний запит представників ЗМІ було відмовлено, посилаючись на те, що даних документів не існує в тому, чи іншому вигляді, і аби надати відповідь на такий запит – запитувану інформацію потрібно створювати!