На Закарпатті триває мобілізаційна підготовка військових

Мобілізаційна підготовка військових триває.

Так протягом 2017 року військовими комісаріатами Закарпатської області призвано на навчальні збори понад 1200 резервістів з них 106 – офіцери та 22 військових частин ЗСУ. Збори проводилися у 30-ти денний та 10-ти денний термін. Військові розповідають протягом 2018 року планують залучити до навчань громадян у більш, як 37 військових частинах.

Тобто військовозобов’язані області будуть залучатися на збори щомісяця. Однак комісар наголошує, нікого з учасників зборів направляти примусово на контракт не збираються. Щодо строкової служби: то минулого року план закарпатські військові виконали на 100%.

Чого не скажеш у питанні контрактної служби. Так орієнтовне завдання на 2017 рік, у 950 чоловік – виконано на 50%. Військові вже отримали план на рік теперішній, у першорму кварталі орієнтовне завдання по відбору на контрактну службу – 200 осіб.

Також додаткові грошові винагороди отримують учасники АТО. Основні ж вимоги для кандидатів на контракт – середня освіта, належний стан здоров’я, відсутність судимості та бажання бути військовим. Ну, а щодо сумної статистики, то на жаль у минулому році в ході бойових дій на сході загинуло 8 Закарпатських військових Збройних сил України.

А от загальна кількість військовослужбовців- закарпатців, які загинули з початку АТО – 95. З них : 84- ЗСУ, 6 зі добровольчих батальйонів, та 5 військовослужбовців прикордонної служби України.