Громадськість та ЗМІ поскаржилися Москалю Г.Г. та правоохоронцям на предмет неправомірних дій керівництва УжНУ

29 грудня 2017 року, на прохання громадськості, представники ЗМІ надіслали інформаційний запит адресований керівництву УжНУ.

Проректор Рогач О.Я.

Метою подання запиту на отримання публічної інформації стали підозри громадськості та ЗМІ на предмет можливого розкрадання бюджетних коштів УжНУ, шляхом виділення надвисоких премій керівництву вишу та перерахування грошей на рахунки підприємців за фіктивно виконані ремонтні роботи та надані послуги.

В своєму запиті від УжНУ вимагалося надати скан-копії актів виконаних робіт, рахунків та квитанцій, оплачених за рахунок вишу на користь тих чи інших суб’єктів економічної діяльності, копії протоколів засідання комісій з преміювання працівників, накази на відпустки та відрядження керівництва університету.

Не зважаючи на те, що проректор Рогач О.Я. являється юристом за освітою, у відповіді на інформаційний запит представників ЗМІ було відмовлено, посилаючись на те, що даних документів не існує в тому, чи іншому вигляді, і аби надати відповідь на такий запит – запитувану інформацію потрібно створювати!

Також, проректор-юрист посилається на те, що в запитуваній інформації містяться персональні данні (далі – ПД), і це не зважаючи на те, що будь-який запитуваний документ (тим паче, який містить інформацію про розпорядження бюджетними коштами) не може бути прихований, так як Законом визначено, що оприлюднення документів з ПД надається ОБОВ’ЯЗКОВО, але з зарешитованими перс. даними осіб, якщо такі мають місце.

Раніше керівництво УжНУ вигадало незаконну схему з вимагання фінансових відшкодувань на сканування сторінок документів, які відправляють запитувачу інформації, хоча фактичних матеріальних витрат типу бумаги та фарби принтерів – в скануванні не передбачено. Зараз же взагалі вирішили не надавати відповідей, посилаючись на те, що таких документів, в ході діяльності вишу, не було створено.

Виходить, що всі відпустки та відряження керівництва УжНУ, з подальшими фінансовими виплатами та відшкодуваннями, були здійснені нелегально та всупереч Законів України. Також, виходить, що всі ремонтні роботи, які проводилися у ДВНЗ – проводилися незаконно, позаяк, посилаючись на відповідь УжНУ, не існує ані актів виконаних робіт, ані договорів, рахунків та квитанцій між вишем та підрядниками.

В такій відповіді на інформаційний запит представники ЗМІ вбачають умисне приховування інформації, що містить фінансовий характер, через очевидне порушення фінансової дисципліни в частині розпорядження коштами УжНУ.

В з’язку з цим, представники громадськості підготували та надіслали звернення Губернатору області Москалю Г.Г., правоохоронним органам та Уповноваженому ВРУ з прав людини Валерії Лутковській, з метою відкриття відповідних проваджень через умисне приховування публічної інформації та подальшим контролем за ходом виконання норм Закону України.

Додамо, за 2016 рік, у вигляді зарплати у виші, вказаний проректор Рогач О.Я. отримав 216 тис.грн. з яких премії та доплати самому собі, за рахунок зароблених колективом коштів, – становлять більше 100 тис.грн.

Окрім того, керуючи фінансами у виші, він у цьому ж році отримав додаткову тільки офіційну “зарплату” 72 тис.грн. у приватній охоронній фірмі “СЕНК”.

Як неодноразово повідомляли Закарпатські ЗМІ, за сприянням Рогача, щорічно з бюджету УжНУ, на рахунки цієї ж фірми ПП “Сенк-охорона”, перераховується понад 2 мільйони гривень, за неіснуючі послуги з охорони та патрулювання.

Читайте також:

 

Клацніть, щоб збільшити

Всього за  рік свого проректорства Рогач “заробив” на автомобіль Mazda SkyActiv, вартістю у 618 тис. грн.

Вперше задекларував проректор і 40 тис $ готівки, з яких 5 тис належать його дружині.

Згідно з е-декларацією, в Рогача О.Я.  10 соток землі і житловий будинок аж на 357 кв. м, що є нібито “об’єктом незавершеного будівництва”. Таким чином цей юрист уникає від сплати державі податку на нерухомість в якій давно проживає.

Страшно подумати, що очікує на колектив вишу та громадськість у е-декларації за минувший 2017 рік.

Черговим апогеєм безчинаства та безкарності проректора є приховування публічної інформації. Громадськість та ЗМІ висловлюють неабияке занепокоєння такими діями та сподіваються, що реакція на скаргу з приводу цього запиту – візьметься до уваги керівництвом області та правоохоронними органами.

Представники ЗМІ розраховують на зустріч з губернатором області, в ході якої буде представлено беззаперечні докази розкрадання мільйонів гривень бюджетних коштів УжНУ та факти, які вказують на можливий підкуп представників Держаудитслужби в Закарпатській області. Останні, в ході перевірки 3-х річної фінансової діяльності вишу – не виявили жодних порушень, не зважаючи на те, що отримали повний пакет скан-копій документів, які довядять протилежне.

Відповідь УжНУ на запит від 29.12.2017:

Редакція сайту обов’язково проінформує про результати розгляду скарги на дії проректора УжНУ. Чи дійсно в Рогача О.Я. немає підстав виконувати Закон та плювати в обличчя обласної влади та громадськості краю?