Зловживання і провали керівництва УжНУ в 2017 році

В цілому рік став переломним в історії найстарішого на Закарпатті вишу. Журналісти підсумували місяць за місяцем.

Січень

Некомпетентність і безгосподарність керівництва УжНУ дістала обласну владу. Виш не уклав договір на постачання газу в 2017 році, на університет чекав колапс опалювальної системи. Після втручання голови облдержадміністрації Г.Москаля подачу газу відновили. На цьому тлі афера з приватною охороною УжНУ вийшла в топ корупційних скандалів області.   

Вияснилося, що вартість щомісячної охорони УжНУ майже дорівнює зарплаті Генпрокурора України.

Тож держфінінспекція (аудитслужба) в Закарпатській області вирішила перевірити повідомлення про корупцію в УжНУ. 

Лютий

Корупційні призначення зразу трьох в.о. деканів стали найбільшим успіхом “реформатора” В.Смоланки. Один з них – рідний брат дружини очільника вишу, інший – активний член партії “Єдиний Центр”, що через зловживання спішно кинув керувати однією з обласних установ… Тим часом зарплати і стипендії в УжНУ затримали через халантність його керівництва.

Березень

Керманичі УжНУ ще раз ввели в оману студентів та колектив вишу з приводу хронічних невиплат.

Насправді В.Смоланка розмістив вільні кошти УжНУ на депозит банку під занижені відсотки, отримавши агентську винагороду. Водночас корупція в УжНУ була підтверджена Е-деклараціями його очільників. 

Квітень

В басейні УжНУ втопився студент з Індії.

Це кримінальне провадження досі розслідується. Директор басейну А.Курта не має відповідної освіти, досвіду роботи в закладах фізкультурного профілю, зате звільнив біля двох десятків працівників, більшість з яких пропрацювали на спорткомплексі більше 20 років. Тоді ж держфінінспекція (аудитслужба) в Закарпатській області приступила до перевірки повідомлень про корупцію в УжНУ

Травень

Інша перевірка – щодо дотримання законодавства про працю в УжНУ виявила грубі порушення. Керманич вишу всіляко зволікає з виплатами працівникам зароблених грошей. Крім того, понад 200 викладачів-сумісників щороку спеціально не оформляють на роботу на місяць пізніше, за рахунок чого керівництво вишу виписує собі премії. На цьому фоні класикою цинізму стала заява Закарпатської обласної організації “Єдиного Центру” (голова – ректор УжНУ В.Смоланка) 20 травня про те, що “керівництво області втратило контроль за ситуацією на Закарпатті та фактично самоусунулось від вирішення проблеми з розгулом криміналу та політичними провокаціями”. При цьому В.Смоланка приховав, що сам є ключовим фігурантом кількох кримінальних та адміністративних справ.

Червень

Журналісти звернули увагу правоохоронців на те, що корупціонери УжНУ вчергове спробують відкупитися за свої фінансові зловживання.

Акт ревізії УжНУ містив безліч зауважень, приписів і додатків про повернення УжНУ розкрадених мільйонів гривень. Раніше в Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області повідомляли про ряд кримінальних проваджень щодо керівництва УжНУ. Оскільки в УжНУ закінчилася ревізія Держаудитслужби, то подальші дії журналісти взяли під свій контроль. 

Липень

Своїм помічником ректор В.Смоланка призначив юну білявку Крістіну Товт, в якої різко зросла зарплата і  з’явилася нова іномарка. Її кар`єрний злет викликав шквал глузувань. В той же час в УжНУ вирішили масово скоротити викладачів і вчергове провалили вступну кампанію до вишу.

Управління західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області матеріали ревізії УжНУ направило в обласне Управління захисту економіки Національної поліції. В акті відображено ряд кримінальних епізодів на суми понад 1 млн. грн. кожний. Ведеться слідство до сих пір.

Серпень

Керівництво УжНУ зганьбило виш перед батьками першокурсників і додало роботи санепідемстанції. Найгірші кімнати в гуртожиткпх, поїдені грибком і т.д., спеціально давали першокурсникам, родом з інших регіонів – Хмельницького, Одеси, Чернівців… На студентів УжНУ чекали жахливі умови проживання в гуртожитках.

Паралельно журналісти оприлюднили інформацію про незаконне збагачення ректора УжНУ.

А в суді заявлено, що УжНУ – банкрут. Очільника вишу суд визнав винним у вчиненні правопорушення за систематичні порушення вимог законодавства про працю (4 епізоди за січень-лютий 2017 року). В.Смоланка апеляції не подав і назвав виш устами свого представника фактичним банкрутом. До того слід додати, що вступну кампанія в УжНУ характеризували корупція, недобір, провали…

Вересень

Замість створення належних умов для освітнього процесу керівники вишу втонули у власному піарі. Хіба для УжНУ були зайвими сотні тисяч гривень, які пішли на рекламні чашки і склянки? Піар очільника УжНУ позбавив студентів нормальних умов для навчання.

Махінації з рейтингами УжНУ набули форм гротеску і фарсу.

Але корупціонерів обламали. Антимонопольний комітет України знищив корупційну схему керівництва УжНУ. 

Та викладачів УжНУ все ж обікрали за корупційним наказом В.Смоланки.

Як саме в УжНУ обікрали викладачів?

Кожен викладач втратив значну частину педнавантаження. А тут ще й мер Ужгорода вступив в аспірантуру УжНУ за сумнівною схемою.  Місто занедбане, дороги у вибоїнах… Пролилося світло й на те, як Смоланка став ректором УжНУ. 

Жовтень

Вершиною виховної роботу в УжНУ стала кипуча діяльність директора студмістечка В.Кепича, що у робочий час поширював негатив про Генпрокурора Юрія Луценка та його дружину, принижуючи їх честь і гідність. Директор студмістечка кинув виклик Генпрокурору  і відразу налякався скоєного. Зловживання і порушення керівництва УжНУ, підтверджені багатьма перевірками і в суді, призвели до того, що викладачі змушують ректора УжНУ дотримуватися законодавства.  При цьому викривають системну корупцію в альма-матер.  Адже бізнесмен-ректор УжНУ грубо порушує антикорупційне законодавство і панічно боїться критичних публікацій. На жаль, керівництво УжНУ зневажило пам’ять борців за свободу і незалежність України, спорудивши їм пам`ятний знак за корупційноою схемою і без дозволів. 

Листопад

УжНУ перетворився на смітник і відстійник партії ЄЦ. Голова Наглядової ради вишу – власник партії, ректор – голова облорганізації, ЄЦівці на посадах деканів, завкафедр, начальників відділів. Отож деЄЦизація УжНУ стала на порядку денному поряд з корупцією очільника вишу. Цього вимагали соцмережі та найбільш читабельна всім колективом вишу “Трибуна УжНУ”, де відзначено десятки зловживань керівництва вишу за рік.

Грудень

Найбільше загострення клептоманії в керманича вишу і голови обласної організації ЄЦ спостерігається наприкінці року. Всіх непокоїть питання, доки ж триватиме пограбування УжНУ?

 В.Смоланка додав інтриги, купивши за рахунок вишу васкулярні допплери, з допомогою яких батьки можуть слухати тони серця і рухи ще не народженої дитини. Експерти припустили, що очільник УжНУ знову готується стати батьком, провернувши банальну оборудку.

Ось так бурхливо й драматично 2017-й рік записався в літопис УжНУ. Якби там не було, але життя продовжується! Проте і слів з пісні не викинеш.