Закарпатські нардепи працюють на те, щоб наш край став центром садівництва й виноградарства України

Закарпатське фермерське господарство “Фуджі Сад 2011”, вже шостий рік на садівничому ринку України.

За цей час підприємство в декілька разів збільшило свою площу, яка сьогодні досягає декількох сотень гектарів, а також вирощування та продаж різних сортів яблук. Як розповідає директор фермерського господарства, розпочинали власними силами, а з часом приєднались до державної програми підтримки садівництва та ягідництва України. Вона передбачала фінансове відшкодування на закладання та нагляд за молодими саджанцями. Вже декілька останніх років, програма існувала тільки на папері.

Садоводи вкладали власні кошти в розвиток свого господарства, однак в замін від держави нічого так й не отримували. І тільки днями, обіцяні кошти, які чекали ще у 2013 році, було таки відшкодовано з центрального бюджету, однак не в повному обсязі.

Валерій Лунченко

Поштовхом у вирішенні наболілих питань аграрного сектору, став візит на Закарпаття декілька місяців тому членів комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, які провели робочу зустріч з делегацією від комітету з питань агрополітики та навколишнього середовища Національної ради Словацької Республіки.

Роберт Горват

І хоч промислові насадження тільки започатковуються, перспектива вирощування цієї культури вже очевидна, кажуть народні депутати України Роберт Горват та Валерій Лунченко.

Сьогодні сільське господарство потребує детального вивчення, розповідає народний депутат Василь Петьовка. Після окупації Росією Автономної Республіки Крим, Закарпаття стало чи не центром садівництва й виноградарства в Україні. Однак відповідної фінансової підтримки з Києва область за весь цей час не отримувала.

Василь Петьовка

Завдяки небайдужим закарпатським народним депутатам, зокрема члену парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Василю Петьовці, садівництво в області отримало нове дихання, каже очільник фермерського господарства ФУДЖІ САД 2011. Й фінансове відшкодування по вищезгаданій програмі, цьому яскравий доказ. Фермери та садоводи кажуть: вірять у краще майбутнє для своєї галузі, і що держава зверне на них увагу.