Горват, Лунченко та Петьовка звернулися до Омеляна з питання ситуації довкола видачі дозволів на міжнародні автоперевезення

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook зазначив закарпатський нардеп Роберт Горват.


Разом з колегами Василем Петьовкою та Валерієм Лунченком направили Міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну запит стосовно критичної ситуації, котра склалася із розподілом та видачею дозволів на міжнародні автомобільні перевезення.

Якщо коротко, то в Україні все ще відсутній прозорий механізм, котрий дозволяв би контролювати використання таких дозволів та забезпечував би надходження інформації про фактичний перетин кордону вітчизняними перевізниками. Немає і системи оцінки корупційних ризиків та фіктивної видачі дозволів. Більш того, наскільки нам відомо, ще на початку листопада в Україні вкотре закінчилися дозволи до Угорщини, Австрії, Італії, Франції та Польщі. Проблема ця тягнеться не перший місяць і поки, наскільки ми бачимо, чіткого механізму її вирішення так і не вироблено.

У зв’язку з цим звернулися до Міністра одразу із кількома пропозиціями: розглянути можливість видачі дозволів одразу на кордоні та запровадити автоматизовану систему управління за обігом цих документів. Окрім того, ми з колегами бачимо доречним запровадити новий підхід при проведенні розподілу дозволів та врахування обсягів податків, котрі сплачують підприємці. Це має підвищити соціальну відповідальність перевізників та збільшити платежі до державного бюджету. Працюємо далі – зазначив нардеп.