Фахівці закарпатського реабілітаційного центру допомагають пережити конфлікти

Проблема насилля в сім’ї нині актуальна як ніколи.

Тетяна Мачабелі каже: за останні чотири роки нараховують до 5-ти сотень постраждалих жінок від насильства, які звернулися до їх організації за допомогою. За поточний рік «ведуть» 5-ьох таких сімей.

Але і ця цифра куди більша. 50-ят % із усіх постраждалих замовчують про цю проблему. Бояться осуду – кажуть експерти. Більше того, діти стають заручниками батьківських конфліктів.

Одна з причин, чому жінки терплять побої та психологічне чи економічне насильство – це нікуди податися. А тим паче з дитиною. Наразі в Закарпатті діє обласний реабілітаційний центр.

Де є психологи та фахівці, які допоможуть не тільки пережити конфлікт у сім’ї, а й знайти роботу, в разі потреби. У планах – відкриття ще одного.

Однак проблема насильства стосується не лише дорослих жінок, а й школярок. Зі слів Валентини Митровцій, шкільні психологи неодноразово піднімали це питання.

Тому для кращої обізнаності жінок різного віку нині проводять акцію «Бузкова стрічка», щоб не тільки уникнути насилля. А й припинити його. В акції беруть участь і правоохоронці.

До них за останній рік звернулися понад тисячу потерпілих зі скаргами про насильство в сім’ї. 19-ть з яких скоєні проти дітей.

Тому варто пам’ятати, що вища міра покарання за фізичне насильство – декілька років позбавлення волі.

Але знову ж таки, щоб покарати винного про проблему потрібно говорити. А терпіти та замовчувати.