Угорці закликають подорожуючих звернути особливу увагу на правила, що регулюють тривалість перебування в Україні

Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді закликає подорожуючих, які використовують при перетині кордону угорський паспорт, звернути особливу увагу на правила, що регулюють тривалість перебування в Україні.

 

Так в Україні, як і на території ЄС, з дійсним проїзним документом (закордонним паспортом) дозволяється перебування максимум 90 днів протягом 180 днів (півроку). Ті, хто планує залишитися в Україні на термін більше 90 днів, повинні отримати дозвіл на проживання від української влади – пише Мукачево.Нет.

Зокрема всі положення регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 118 “Про затвердження Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію”.

Виходячи з цього, кожен перетин кордону на українських прикордонних пунктах фіксується (дата в’їзду-виїзду) і перебування понад 90 днів строго санкціоновані. Тобто кожен власник угорського паспорту несе персональну відповідальність за перевищення цього терміну і йому не буде дозволено в’їхати до України до закінчення 180 днів після першого в’їзду.

В Консульстві Угорщини звертають увагу подорожуючих на те, що при перевищенні ними терміну перебування на території України жодна з дипломатичних установ не матиме змоги допомогти в цьому питанні.