Федерація футболу про відомого закарпатського нападника Василя Мартиненко, який відзначив своє 60-річчя

Зателефонував один знайомий футбольний фахівець і запитав: «Володю, а ти знаєш, що сьогодні 60 років Василю Мартиненку?»*

Чесно кажучи, не знав, а ось що він був прекрасним футболістом і я ним захоплювався, то підтверджу й тепер – пише Володимир Тарасюк.

 

МартиненкоДоля Василю Володимировичу подарувала талант футбольного нападника. Народився він 4 грудня 1957 року в Криму. Там же й уперше заграв на серйозному рівні – у 20-річному віці дебютував у сімферопольській «Таврії». Упродовж п’яти сезонів захищав кольори цього ж першолігівського клубу, а також друголігової «Атлантики» із Севастополя. У 1982 році виходив на поле в складі львівського СКА. Але найбільше часу В.Мартиненко пограв в ужгородському «Закарпатті» – 10 сезонів. Спочатку в 1983 – 1990 рр., а потім ще й у сезонах 1995/1996 та 1996/1997 років. Притому в семи чемпіонатах УРСР забив найбільше голів за головну команду нашої області, а в цілому у формі цього ж клубу – 117 голів. Плюс за всі попередні вищеназвані клуби зіграв понад 500 матчів. До того ж посів 4 місце серед найрезультативніших гравців другої ліги чемпіонату УРСР (Клуб Євгена Дерев’яги) – 149 голів.

Крім того, В.Мартиненко ще 5 сезонів провів у чемпіонаті Угорщини. Загалом же має чимало інших цікавих фактів у футбольній біографії. Скажімо, якось в інтерв’ю для газети мені розповідав, що свого часу в одній команді грав разом із… батьком!

А ще незаперечний факт – у Василя Володимировича дійсно б’ється справжнє футбольне серце. Хай же не перестає битися й надалі ще багато років! І дещо із запізненням, та все ж у день ювілею від імені Федерації футболу Закарпаття, багатьох тисяч шанувальників спортивного таланту цього уславленого ветерана щиро вітаю В.Мартиненка із 60-річчям. Повторюся в іншій формі, або ж по-закарпатськи: многая і благая літ!

*Примітка редакції – матеріал датовано 4-им грудня 2017 року.  Колектив zak-insider.com долучається до привітань минувшого Дня народження.

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ