Угорщина вирішила повернутися до систематичних перевірок на кордонах

Угорщина вирішила повернутися до систематичних перевірок на кордонах.

Відповідний урядовий указ був опублікований у державному Угорському Віснику в середу 8 листопада.

Нагадаємо, що 9 травня 2017 року Угорщина вирішила призупинити систематичні перевірки на своїх кордонах — офіційно через довгі черги.

Тоді ж уряд Угорщини заявив, що тимчасово призупиняє застосування нових правил ЄС про систематичні перевірки на своїх кордонах – пише mukachevo.net.

Зокрема, за словами Кароя Контрата, заступника парламентського комітету Міністерства внутрішніх справ країни, через застосування нових правил в деяких областях виникли довгі черги на пунктах перетину кордону. Також були побоювання, що час очікування у літній туристичний сезон суттєво зросте.

Відповідно, були застосований лише вибірковий поглиблений огляд подорожуючих через кордон Шенгену. Нині туристичний сезон завершено і Угорщина вирішила повернутися до більш суворих правил перетину своїх кордонів. Скоріш за все це пов’язано з антимігрантською політикою уряду Орбана.

Хоча раніше заявлялося, що до застосування нових правил ЄС про посилення перевірок на кордонах Шенгенської зони “Угорщина ставиться скептично”. Адже це практично жодним чином не вплинуло на потік нелегальних мігрантів.

Звичайно, що таке рішення неодмінно матиме негативний вплив на кордонах і час очікування знову може суттєво зрости.