Працівники НПП «Синевир» піклуються про переданих соколів

Доброзичливими цих птахів назвати складно.

Відвідувачам вони не надто радіють. Та, за словами Василя Макара, спершу ці пернаті були ще більш полохливі. Чоловік доглядає за соколами, відколи ті тут оселились. До свого опікуна потрохи звикли, адже саме він щодня їх годує та про них піклується. Вольєри облаштували так, щоб птахам було максимально зручно та вони почували себе не гірше, ніж у природному середовищі.

Центр реабілітації птахів, котрі потрапили у неволю почали будувати ще навесні. Наприкінці літа вольєри вже були готові приймати пернатих. За словами працівників НПП «Синевир», відкриття такого центру допоможе збільшити їх популяцію та зменшити використання у комерційних цілях. Адже випадки, коли хижими птахами торгують – нерідкість. Природне середовище проживання цих птахів – Південні регіони України.

Та є і пернаті з родини соколиних, які живуть безспосердньо тут, у Карпатах. Коли цих птахів випустять на волю, поки невідомо. Їх будуть обстежувати орнітологи та інші фахівці. Цілком можливо, зимуватимуть вони тут, у притулку, а коли кормова база буде достатньою, їх відпустять у дику природу.