Багаторічна боротьба водіїв транспортних засобів з іноземною реєстрацією так і не дала результатів

Йдеться про ввезення транспортного засобу з іноземною реєстрацією на територію України терміном до одного року, як на це сьогодні мають право іноземці, або ж нерезиденти.

Багаторічна боротьба водіїв транспортних засобів з іноземною реєстрацією за право безперешкодно користуватись своїми автомобілями та врешті решт відмінити так звані п’ятиденні пересічки, до сьогодні так і не дали результату.

Поставити крапку у цьому питанні спробував голова Закарпатської облдержадміністрації, який 3 листопада підписав розпорядження “Про тимчасовий порядок перетину кордону в пунктах пропуску Закарпатської обл. транспортними засобами особистого користування з іноземною реєстрацією жителями Закарпатської обл.” Відтак закарпатці, власники автомобілів з іноземною реєстрацією, до законодавчого врегулювання цього питання, можуть користуватися своїм автомобілем в митній зоні України терміном до 1 року, як це сьогодні діє з іноземними громадянами, тобто нерезидентами. Після оприлюднення відповідного розпорядження, Закарпатська митниця відразу ж відреагувала на нього. На офіційному сайті митниці зазначається,що видане розпорядження має рекомендаційний характер.

В свою чергу Закарпатська митниця продовжує діяти згідно з Конституцією України, Митним кодексом та міжнародними договорами, які регулюють ввезення транспортних засобів як резидентами так і нерезидентами, на територію України.

Насамкінець, митниця закликає водіїв дотримуватись діючих правил тимчасового порядку перетину кордону, які залишаються незмінними. Хто ж має рацію в цій ситуації, за юридичною оцінкою ми вирішили звернутись до правозахисників. Та незважаючи на активне обговорення виданого розпорядження, його автор наполягає,що воно є чинним. Всім не згідним, очільник краю пропонує звертатись до суду, який в праві його відмінити.