На Закарпаття приїде 20 кращих різьбярів Західної України

У програмі не тільки яскраві змагання професіоналів, але й створення Алеї різьби, майстер-класи з різьби по дереву, ярмарок, багато корисного і цікавого, а також концертна програма, чимало конкурсів і несподіванок.

Перший в україні такого плана фестиваль проходитиме 9-11 листопада в смт. Великий Бичків, що на Рахівщині. Як розповідають організатори, кожному різьбяру нададуть матеріал довжиною метр-півтора з якого вони робитимуть свій витвір. Опісля ці скульптури прикрасять Алею різьби.

Імена майстрів увіковічнять на дерев’яному інформаційному табло. Майстри своєї справи змагатимуться у тематиці «Карпати».

Частину робіт продаватимуть під час фестивалю на аукціоні.

За словами директора Великобичківськоі школи-інтернат Лілії Ільчук, вони вирішили зрізати старі дерева на територрії школи, аби показати дітям як можна поєднати мистецтво предків із сучасними способами творчості.

— Мрії здійснюються і я радий, що матиму змогу працювати для першої у Європі Алеї різьби, а також зустрінуся з іншими митцями-однодумцями, – розповів різьбяр Микола Глеба.

Зазначимо, на Рахівщині проживає найбільше на Закарпатті різьбярів, а метою фестивалю є популяризація і відродження цієї прадавньої справи.