Рівень сексизму в Україні експерти оцінили на рівні 7 балів за десятибальною шкалою

Рівень сексизму в Україні, іншими словами, дискримінації людини за гендерною ознакою, експерти оцінили на рівні 7 балів за десятибальною шкалою.

На думку учасниць круглого столу головна проблема України – це насамперед відсутність реакції на факти сексизму як з боку влади, так і з боку суспільства. «Україна без сексизму» – проект, який запустили щоб показати масштаби цієї проблеми, знизити вплив дискримінаційних стереотипів, та максимально очистити інформаційний простір від образів, які ці стереотипи пропагують.

Коментар – Ірина Суслова голова підкомітету з питань гендерної Комітету ВРУ з питань прав людини, нацменшин та міжнаціональних відносин наводить приклади, зокрема реклам, де жінок використовують як товар.

У топ-10 країн за індексом ґендерної рівності увійшли Ісландія, Фінляндія , Норвегія, Швеція, Руанда, Ірландія, Філіппіни, Словенія, Нова Зеландія та Нікарагуа. Україна зайняла 69 місце зі 144 країн. Змінити такий стан справ можна лише спільними зусиллями громадянського суспільства, координації громадських об’єднань та активістів. Для боротьби з сексизмом потрібен комплексний підхід за участі громади, експертів та держави.

Ще один важливий крок, який потрібно зробити – внести зміни на законодавчому рівні. Мова звісно іде про великий об’єм роботи, втім, лише так можна побудувати демократичне толерантне європейське суспільство. Тож, акцію «Україна без сексизму» оголосили безстроковою.