В Ужгороді провели конференцію присвячену відзначенню пам’яті Блаженного Теодора Ромжі

В ніч із 31 жовтня на 1 листопада 1947 року радянська тоталітарна система фізично знищила єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Ромжу.

Відзначаючи річницю мученицької смерті Владики, в Ужгородській Богословській академії провели міжнародну наукову конференцію, присвячена трагічним подіям, які мали місце 70 років тому. Наукова конференція – однин із багатьох заходів, присвячених відзначенню пам’яті Блаженного Теодора Ромжі. Вона покликана в першу чергу висвітлити маловідомі факти, як радянський тоталітарний режим знищував Греко-католицьку церкву.

Конференція зібрала науковців та духовенство як з України, так й Польщі, Словаччини, Угорщини, які наводили факти переслідування греко-католицької церкви, та священиків, які змушені були піти в підпілля. В подальшому вони і стали міцним фундаментом для її відновлення та легалізації з настанням незалежності України. Закінчилась конференція переглядом документального фільму про Блаженного Теодора. Після чого відслужили Архієрейську Божественну літургію та панахиду за репресованим духовенством Мукачівської греко-католицької єпархії.