У Полянській сільській раді провели правову консультацію громадян

У Полянській сільській раді зібралося чимало жителів громади, які відгукнулися на оголошення про робочу зустріч з фахівцями, яку організував очільник ГО «Правозахист-Україна».

На захід запросили юриста, нотаріуса, представників пенсійного фонду та управління юстиції, аби у доступній формі поінформувати населення, як уникнути найбільш типових помилок.Часто люди, маючи на руках державний акт на пай землі, чи рішення сільської або селищної ради про виділення ділянки, не спішать її приватизовувати, а коли починають оформляти документи, виявляється, що їх наділ вже належить іншій особі.

Обговорили і особливості приватизації житлового фонду. Так, жителі громад мають можливість пройти процедуру приватизації за спрощеною системою. Будинки побудовані до 1992 року, реєструються без додаткових документів – тільки за наявності виписки з господарської книжки, технічного паспорту, документа особи, який посвідчує її. Присутні отримали консультацію і щодо успадкування.

Типова помилка людей – пропущені терміни .У разі, якщо спадщину не оформили вчасно, зробити це можна буде лише у судовому порядку, а це вже інші кошти. Тому варто своєчасно заявляти про своє бажання вступити у спадщину. До нотаріуса потрібно йти вже зі свідоцтвом про смерть, документом, який засвідчує родинні зв’язки та з довідкою, хто на момент смерті проживав з померлим.Крім того, люди можуть звернутися за безкоштовною консультацією до найближчих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, крім того, у разі необхідності, мобільні групи управління юстиції виїжджають безпосередньо у населені пункти, аби надати юридичні консультації. Говорили і про пенсійну реформу. Люди просто не розуміють, чому і на скільки їм підвищили пенсію.